В Чилі запустили перший проект, що виробляє питну воду з повітря за допомогою сонячної енергії

Чилійський стартап використовує сонячну енергію для виробництва високоякісної питної води із вологого повітря. Перший проект вже раелізували в Чилі, але в планах - розширити його до Колумбії та Перу, повідомляє PV-magazine.

Чилійський стартап Lader Energy запустив перший сонячний проект, який здатний виробляти 10 тис. літрів води на місяць із вологості повітря.

Система в Сан-Фернандо, Чилі, базується на гідропанелях, які поєднують сонячну фотоелектричну енергію з сонячною тепловою енергією. Гідропанелі можуть захоплювати вологу з повітря і, після процесу конденсації, виробляти воду.

«У 2019 році ми відвезли перші три гідропанелі до Чилі, щоб протестувати та перевірити технологію, – сказав Андрес Васкес, директор з розвитку бізнесу в Lader Energy. – Через рік це дало нам неймовірні результати, і саме тому вирішили довести це до бізнес-моделі, яка є масштабованою».

У будівництво першого заводу інвестували 250 000 доларів. За даними компанії, щомісяця установка може виробляти близько 10 000 літрів на 100% відновлюваної води. До цієї технології додають систему різних процесів фільтрації та рециркуляції води, які живляться сонячною установкою.

Цей процес забезпечує отримання високоякісної води завдяки системі дезінфекції ультрафіолетовим світлом та фільтру з активованим вугіллям з кокосовими волокнами.

Перша установка Lader Energy має 62 гідропанелі з виробничою потужністю 10 000 літрів на місяць. Це дорівнює виробництву 33000 контейнерів на місяць на першому етапі. Вода буде продаватися в роздріб – в бутиках, міні-маркетах, ресторанах і на власному веб-сайті.

Зараз компанія планує розширити перший завод і має на меті потроїти виробництво цього року. До 2022 року мета - побудувати ще два заводи в Чилі, другий у Колумбії та відкрити завод в Перу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка