В Чернівцях проводять масштабні заходи з енергозбереження за кошти скандинавського фонду НЕФКО

Вулиці будуть освітлювати за допомогою сонячної енергії, школи та дитячі садки стануть прикладами малого енергоспоживання, а центр міста опалюватимуть за допомогою альтернативних джерел палива – вже за кілька років Чернівецька міська рада планує перетворити місто у взірець енергоефективності та екологічності за умови, якщо усі запущені міськрадою програми будуть реалізовані. 

Допомогу на втілення в життя запланованих проектів влада міста знайшла у іноземних інвесторів. Першим відгукнувся скандинавський фонд НЕФКО (Північна екологічна фінансова корпорація), який заснували 5 північноєвропейських країн з метою надання фінансової підтримки різним екологічно важливим проектам, головним чином, в країнах Центральної та Східної Європи. Обравши інвестора, очільники міста проголосували за те, що вони є учасниками «Угоди мерів», підтвердивши звання міста, яке турбується про екологію, йдеться у офіційному повідомленніЧернівецької міськради. 

Наразі перший великий проект, який оцінюється близько 9 мільйонів євро, полягає у встановленні енергозберігаючого обладнання в закладах бюджетної сфери, а саме – школах, садочках, бюджетних установах. Крім того, за підтримки НЕФКО вдалося отримати кредити на модернізацію ще двох комунальних підприємств – Міськсвітло та Теплокомуненерго. Останнє підприємство отримає подвійні котли на пелетах. 

Зараз в місті активно працює міжнародна комісія, яка досліджує теплову ситуацію в бюджетних установах. При цьому результати енергоаудиту надають досить цікаві висновки. Приміром, один із садочків міста може відкрити додатково 6 груп, при правильному утепленні мансарди.

Таким чином, масштабний проект з енергозбереження у Чернівцях коштуватиме 9 мільйонів євро, з них 4 мільйони – грантові кошти, 5 – кредит. Заходи з енергозбереження включають в себе заміну вікон, заміну дверей, утеплення дахів, стін та підлоги, створення індивідуальних теплових пунктів, створення регуляторів подачі тепла в залежності від температурного режиму. 

«Чернівці настільки зацікавили міжнародні компанії, які проводять енергоаудит, що вони самі почали пропонувати енергозберігаючі проекти. І зараз вони на умовах співфінансування хочуть модернізувати два дитячі садочки геліосистемами. До осені сподіваємося введення їх в експлуатацію», - повідомила заступниця Чернівецького міського голови Марія Порчук.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка