В Чехії заборонили безкоштовні поліетиленові пакети

Новим законом у Чехії заборонили безкоштовні поліетиленові пакети у всіх магазинах. Відтепер їх треба купувати, як і іншу продукцію. Товари (наприклад крупи, цукерки або спеції) також не фасуватимуть у поліетилен, а виставлятимуть у спеціальних боксах, передає Сегодня.

Головна мета нового чеського закону – зменшення використання поліетилену і забруднення навколишнього середовища. Вартість одного пакета, в залежності від товщини, від 1,5 грн. на українські гроші. Безкоштовними є лише пакети для хлібобулочних виробів, овочів і фруктів.

«Така практика найбільш ефективна і є кращим рішенням, ніж модернізація переробки відходів. Щоправда, на усвідомлення цього суспільству знадобилося близько 40 років, – говорить представник компанії з виготовлення продуктових боксів Петро Бака».

Заборона стосується також магазинів одягу та взуття. Порушникам закону загрожує штраф у розмірі майже 20 тисяч євро.

«Завдяки тому, що торговельні мережі ввели плату за пакети, їх використання скоротилося більш ніж на 50%, – відзначає міністр охорони навколишнього середовища Чехії Ріхард Брабец».

За статистикою, один мешканець Чехії використовує близько 300 поліетиленових пакетів на рік. Завдяки новому закону цей показник хочуть зменшити втричі вже наступного року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: