В Британії створюють дирижабль на сонячних панелях

Британська авіаційна компанія Varialift Airships оголосила про початок будівництва нового прототипу дирижабля на сонячних панелях.

Модель ARH 250 із заповненим гелієм алюмінієвим вітростійким корпусом здатна буде перевозити вантажі будь-яких розмірів вагою до 250 тонн, передає therising.co.

«Дирижаблі повільніші за літаки в середньому приблизно вдвічі, але вони фінансово і практично привабливі на ринку вантажоперевезень, - зазначають у компанії. - По-перше, вантажопідйомність «сонячного» дирижабля буде вдвічі більшою у порівнні з Boieng 747, який на даний момент піднімає у небо 113 кг, по-друге, вантаж може бути буквально «безрозмірний».

Згідно з попередніми підрахунками, витрати на дирижабль складуть не більше 10% від вартості обслуговування літаків, що можна порівняти з витратами на перевезення вантажівками або залізничним транспортом. На додачу, завдяки вертикальному зльоту і посадці дирижаблі зможуть отримати доступ до важкодоступних районів без злітно-посадкових смуг або додаткової інфраструктури.

Британська авіаційна компанія планує завершити прототип дирижабля ARH 250 через 9 місяців.

Примітно, що у 2015 році у Китаї був побудований дирижабль Yuanmeng з сонячними панелями для забезпечення електроенергією. Літальний аппарат досі використовується для зв'язку і спостереження, причому здатний проводити у повітрі близько 6 місяців без перерви.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: