В Білорусі запустили повністю автономну станцію мобільного зв’язку на сонячних батареях

Білоруський мобільний оператор velcom побудував першу в країні базову станцію зв'язку, що працює на сонячній енергії. Унікальна вишка запрацювала в Любанськом районі Мінської області, пише Naviny.by.

54 сонячні панелі встановили поруч зі щоглою зв’язку. Панелі займають 77 кв.м і з'єднані з шафою керування системою електроживлення. Сонячні батареї генерують постійний струм напругою 216 вольт, який конвертується до 54 вольт і подається на обладнання базової станції. Міні-станція може сумарно видавати до 14 кВт*год електроенергії. Крім того, СЕС використовують для зарядки акумуляторів завдяки якими станція зв’язку може безперебійно працювати вночі чи в похмуру погоду. Без підзарядки акумулятори можуть живити станцію до 8-ми годин, а взимку автоматично вмикатиметься ще й сучасна дизель-електростанція.

Базова станція підтримує стандарти GSM і 3G, в тому числі UMTS-900. Вона забезпечуватиме швидкісним інтернетом і дзвінками HD-якості як жителів довколишніх сіл, так і будівельників Ніжинського гірничо-збагачувального комбінату, який зводять неподалік. Станція працюватиме повністю автономно – більшістю процесів керуватиме комп'ютер. По периметру встановлені камери відеоспостереження і датчики руху, а при спробі проникнення спрацює сигналізація.

«Будівництво базової станції на сонячних батареях – новий для Білорусі досвід, який відкриває великі перспективи. Перш за все, ми сприяємо меншому споживанню вуглеводневих ресурсів і переходу на відновлювані джерела енергії. Крім того, ми зможемо прийти з мобільним зв'язком навіть в регіони з віддаленим розташуванням ліній електропередач. Якщо досвід роботи тестового об'єкта буде успішним, він буде масштабований і застосований більш широко», – відзначив мобільний оператор.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка