В Австралії збудували еко-ферму в пустелі, що живитиметься сонячною енергією і опріснюватиме морську воду

В Південній Австралії завершили будівництво ферми в пустелі для вирощування томатів. Еко-ферма Sundrop живитиметься за рахунок енергії Сонця, а для поливу томатів використовуватиме опріснену морську воду, пише Reneweconomy.

Створення еко-ферми відкрило 175 робочих місць для австралійців. Це перша комерційна ферма такого масштабу в світі. Вирощувати продукцію Sundrop буде без пестицидів, викопного палива та ґрунтових вод. За рік в теплицях вирощуватиметься близько 15 млн. кілограмів помідорів, які продаватимуться в місцевих магазинах. Крім того, ферма вироблятиме 450 тис. m3 прісної води на рік, що еквівалентно 180 олімпійським басейнам. Еко-ферма економитиме понад 2 млн. літрів дизельного пального щороку.Технологія була розроблена датською компанією, що спеціалізується на відновлюваних джерелах енергії. Датчани збудували вежу заввишки 127 метрів для концентрації сонячної енергії. Сонячне поле складається із 23 тис. геліостатів.

«За рахунок створення високотехнологічних теплиць, ми розвиваємо рішення для виробництва продуктів здорового харчування таким чином, щоб забезпечити достатній запас продукції. В кінцевому рахунку такі еко-ферми сприятимуть довгостроковій життєздатності сільського господарства в тих регіонах, де не вистачає води і енергії», – сказав директор Sundrop.

Уряд штату підтримав проект, виділивши грант в розмірі $ 6 млн. Проект був також підтриманий Clean Energy Finance Corporation і отримав $ 100 млн фінансування від провідного світового приватного акціонерного капіталу інвестора KKR.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка