В Австралії курсуватиме перший в світі потяг на сонячній енергії

Незабаром почне курсувати потяг, що повністю живиться від сонячних батарей. Його маршрут протяжністю 3 км проходитиме поблизу курорту Байрон-Бей, Новий Південний Уельс, Австралія, пише Electrek.

Залізнична компанія Bayron Bay була створена як некомерційна організація, що співпрацює з кількома місцевими компаніями, включаючи виробника електромобілів ELMOFO. «Сонячний» потяг є модернізованою версією старого пасажирського потяга. У «минулому житті» він мав два дизельних двигуни, один з яких замінили на електродвигун і акумулятор, а другий залишили для збереження балансу і в якості резервного джерела енергії. Акумулятори ємністю 77 кВт*год мають забезпечити цілий день поїздок. Їх заряджають від сонячних панелей як на даху поїзда, так і на станціях (тут їх потужність досягає 30 кВт). Перші поїздки відбудуться вже в ці вихідні. До січня потяг курсуватиме в тестовому режимі, перевозячи по 100 пасажирів за раз. Вартість квитка – $ 3.

Потяги, що живляться з відновлюваних джерел енергії, вже існують, але більшість із них не генерують електроенергію, а отримують її з мережі. Наприклад, в Нідерландах електропотяги на 100% живляться від енергії вітру. В інших випадках чиста енергія забезпечує лише частину потреб транспортного засобу – наприклад, в Індії «поїзд на сонячних батареях» рухається за рахунок дизельного локомотива, а панелі живлять системи кондиціонування і освітлення.

На думку експертів, саме залізничний транспорт має найбільші перспективи з точки зору прямої генерації сонячної енергії, зокрема, через зупинки на станціях, де можна заряджати акумулятори. Австралійський потяг в Байрон-Бей буде швидше цікавим для туристів, що відвідують місцеві пляжі, проте він є доказом працездатності концепції.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка