В Австралії відновлювана енергетика витісняє вугільну стрімкими темпами

В Австралії відновлювана енергетика витісняє вугільну стрімкими темпами.

«Перехід на відновлювані джерела енергії відбувається набагато швидше, ніж очікувалося, і ні національна енергосистема, ні вугільна промисловість не готові до цього, — заявив економічний оглядач і колишній редактор The Australian Financial. - Якщо до 2050 року ми хочемо досягти нульових викидів вуглецю, виробництво вугілля у кінцевому підсумку має припинитися».

Вугільна галузь опинилася на межі краху через відсутність чіткого політичного керівництва з боку Канберри. Частково проблема полягає у тому, що роздрібними продажами і виробництвом електроенергії займаються окремі підрозділи великих енергетичних компаній (AGL, Origin і EnergyAustralia), якими керують різні люди, спираючись на різні ключові показники ефективності. 

Австралії опинилася на межі краху на тлі активного впровадження альтернативних джерел енергії.

В результаті у даний час по всій країні на дахах будинків вже встановили сонячні панелі, сумарна потужність яких становить 11 ГВт, що еквівалентно чотирьом електростанціям Eraring або п'яти Loy Yang As.

Також зазначено, що згідно з опублікованими 24 лютого результатами дослідження, проведеного Трістаном Едісом з Green Energy Markets, до 2025 року сумарна потужність сонячних панелей, встановлених на дахах будинків, складе 22 ГВт, що майже дорівнює максимальній потужності всього парку вугільних електростанцій у Австралії.

Видання повідомляє, що також потрібно врахувати появу в Австралії великих сонячних електростанцій і вітряних електростанцій, які також швидко будуються на тлі припливу капіталу з глобальних фондів, які прагнуть витіснити викопне паливо і підтримати поновлювані джерела енергії.

«Австралійський національний ринок електроенергії (NEM) захоплюють нові джерела енергії і накопичувачів», — заявив Трістан Едіс.

За словами експерта Green Energy Markets, фінансова життєздатність декількох вугільних виробників в рамках NEM буде серйозно підірвана до 2025 року, так що закриття стане привабливим або навіть неминучим вибором.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка