В Австралії сонячна електроенергетика вперше обігнала вугільну

В Австралії сонячна електроенергетика ненадовго забезпечила більшу частину вироблення електроенергії, вперше обігнавши вугільну електроенергетику.

Сонячний рекорд було встановлено 22 серпня, вперше з моменту створення національного ринку електроенергії, передає theguardian.com.

Завдяки низькому попиту і сонячному небу у неділю частка вугілля впала до рекордно низького рівня у 9 315 МВт відразу після полудня, у той час як сонячна енергія забезпечила домінуючу частку у 9 427 МВт.

Ділан Макконнелл, науковий співробітник коледжу клімату та енергетики Мельбурнського університету, сказав, що на короткий час поновлювані джерела енергії становили 57% виробництва електроенергії в країні.

"Я це неофіційно називаю "рекордним сезоном", - сказав Ділан Макконнелл. - Фактори об'єднуються, і Ви отримуєте гігантські частки відновлюваних джерел енергії, які зазвичай витісняють вугілля".

Ціни на енергоносії в Австралії також знизилися у неділю, 22 серпня, з 8.30 ранку до 5 вечора.

На відміну від більш спритних виробників сонячної енергії та вітру, вугільні генератори особливо страждають, коли ціни стають негативними. Витрати, пов'язані з відключенням і перезапуском вугільних генераторів, непомірно високі, а це означає, що оператори вирішать продовжувати працювати навіть у збиток.

За даними реєстратора даних NEMlog, Південна Австралія на 100% задовольняла свої потреби в енергії за рахунок вітру і сонячної енергії, в той час як Вікторія задовольняла б 102% попиту штату, якби оператори не були змушені відключитися в період негативних цін.

Енергетичний аналітик Саймон Холмс у суді сказав, що загальна частка відновлюваних джерел енергії - сонячної, вітрової та гідроенергетики - була б вищою в енергетичному балансі, але виробники вітру вирішили закритися, щоб уникнути падіння цін.

"Відбулося значне скорочення, - сказав він. - Це показує, що вже існує більше відновлюваних джерел енергії, які могли б потрапити у мережу, якби вугільні електростанції були більш гнучкими і передача була модернізована".

Разом з тим група інвесторів у чисту енергетику(CEIG) - органу з 18 членів закликає провести фінансові реформи, щоб "привести Австралію у відповідність з міжнародними ринками" і "розблокувати" нові інвестиції.

Моделювання, проведене для групи Rennie Partners, показало, що Австралії потрібно 51 ГВт виробництва відновлюваної енергії до 2042 року, якщо вона хоче виконати свої зобов'язання за Паризькою угодою про зміну клімату, але було виділено тільки 3 ГВт нових вітрових і сонячних проектів, у результаті чого залишилося 48 ГВт.

Саймон Корбелл, виконавчий директор CEIG, заявив, що уряди і регулюючі органи повинні привести інвестиційні принципи Австралії у відповідність зі світовими ринками.

"Інвестори у чисту енергетику на даний час стикаються зі значними ризиками, що стримує необхідний капітал, - сказав Саймон Корбелл. - Щоб відкрити інвестиційний трубопровід вартістю 70 мільярдів доларів, нам потрібні ефективні ринкові реформи і визначеність в політиці, що також може заощадити до 7 мільярдів доларів капітальних витрат, або до 10% від вартості переходу Австралії на екологічно чисту енергетику".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка