В Австралії побудують завод для виробництва водню зі стічних вод

В Західній Австралії побудують комерційний демонстраційний завод для виробництва водню з біогазу добутого зі стічних вод.

Проект покликаний запустити перше в світі виробництво вуглецево-негативного водню реалізує австралійська Hazer Group, передає renen.

Пілотна установка на станції очищення стічних вод Woodman Point Wastewater Treatment Plant вироблятиме 100 тонн водню і 380 тонн графіту на рік. Проект дозволить корисно утилізувати приблизно два мільйони кубометрів газу, який сьогодні спалюється на факелах.

Для розщеплення біогазу, який головним чином складається з CH4, на водень (H2) і графіт(C) використовується запатентований Hazer-процес. «Завдяки залізорудному каталізатору вуглець, який в іншому випадку виділявся б у вигляді CO2 при розкладанні стічних вод, зберігається у формі твердого тіла (графіту), - пояснюють у компанії. - Таким чином процес стає вуглецево-негативним».

Процес Hazer більш енергоефективний, ніж електроліз води, відзначають автори технології. Для нього потрібні всього 15-30 кВт*год електроенергії на кілограм водню порівняно з 65 кВт*год електроенергії на кілограм водню – в електролізі. Як наслідок Hazer-водень виграє у «зеленого» за вартістю.

У Hazer наголошують, що початковий бюджет в 16,65 млн австралійських доларів був збільшений до 17 млн, оскільки компанія вирішила включити до складу проекту стаціонарний паливний елемент для вироблення «відновлюваної» електроенергії, яка буде використовуватися на потреби підприємства і дозволить знизити його операційні витрати.

Проект частково фінансується австралійським Агентством відновлюваної енергії (Arena), яке виділило на його реалізацію 9,4 млн доларів.

Завод повинен бути введений в експлуатацію в середині 2021 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка