В Арктиці заборонять використовувати мазут

В Арктиці заборонять використовувати флотський мазут з липня 2024 року.

Про погодження відповідних поправок було оголошено в п'ятницю, 21 лютого, на пленарному засіданні робочої групи підкомітету із запобігання та ліквідації забруднень (PPR) Міжнародної морської організації (IMO) у Лондоні, передає iz

Сьогодні мазут використовують до 75% суден в арктичних водах.

Відповідно до запропонованих поправок, які заборона на використання флотського мазуту (так званого важкого палива) у водах Арктики може вступити в силу з липня 2024 року. При цьому до 2029 року використовувати флотський мазут зможуть окремі судна, насамперед, які мають подвійний корпус.

Для країн, що мають вихід до арктичного узбережжя, передбачена можливість видавати спеціальні дозволи для окремих суден, що використовують флотський мазут. Така можливість збережеться також до 2029 року.

"Робоча група підкомітету з запобігання та ліквідації забруднень (PPR) Міжнародної морської організації (IMO) підготувала та погодила поправки до додатка I до Конвенції "Правила запобігання забрудненню нафтою", МАРПОЛ 73/78. Поправки спрямовані на введення заборони на використання суднового залишкового палива, СОТ (флотського мазуту) в арктичних водах", - йдеться в повідомленні прес-служби.

Очікується, що поправки будуть остаточно прийняті на Раді організації восени 2020-го.

Сьогодні Міністерство транспорту Канади заявило про підтримку ідеї заборони на використання важкого суднового палива (мазуту) в Арктиці, передає ТАСС. tass.ru/ekonomika/7792971

"Уряд Канади дуже серйозно ставиться до захисту Арктики і продовжує працювати з державами - членами Міжнародної морської організації з пошуку способів зменшення впливу на навколишнє середовище через збільшення морських перевезень на півночі,-заявили у відомстві. - Уряд Канади підтримає заборону на використання важкого палива в арктичних водах".

У документі наголошується, що Оттава має намір підходити до даної заборони поетапно, так як Канада ще обговорює з країнами - членами ІМВ питання балансу екологічних вигод і економічних реалій для північних народів, що проживають в Арктиці.

Міжнародна морська організація входить в структуру ООН і займається питаннями, пов'язаними з Міжнародним торговим судноплавством.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка