В Амстердамі заборонять рух забруднюючого транспорту до 2030 року

Міська влада Амстердаму планує поступово очистити повітря від забруднення, яке звинувачують у скороченні тривалості життя містян. Забруднене повітря називають «тихим вбивцею» та однією з найбільших небезпек для здоров'я. Саме тому муніципалітет постановив: заборонити автомобілі та мотоцикли, що працюють на бензині або дизелі, вже з 2030 року. Громадські автобуси, що викидають вихлопні гази, більше не курсуватимуть центром міста з 2022 року. До 2025 року заборона буде поширюватися на прогулянкові судна на водах міста, мопеди та легкі мопеди, пише The Guardian.

Весь рух у межах населеного пункту до 2030 року повинен бути вільним від викидів відповідно до плану дій щодо чистого повітря. А з 2020-го центральні вулиці Амстердаму будуть закриті для дизельних авто, віком старше 15 років.

Місто планує заохотити своїх мешканців перейти на електричні та водневі автомобілі, пропонуючи станції зарядки кожному покупцеві такого авто. Нині в Амстердамі налічують 3000 зарядних станцій, а до 2025 року їхню кількість потрібно збільшити до 16-25 тисяч, аби втілити проект у життя.

Водночас група лобістів автомобільної промисловості, засудила цей план, заявивши:

«Десятки тисяч сімей, які не мають грошей на електромобілі, незабаром будуть залишені без транспорту. Це робить Амстердам містом багатих. До 2030 року близько третини автомобілів будуть електричними, але також буде багато людей, які не зможуть їх собі дозволити». 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка