В 2016 році у Швеції побудують електрифіковану дорогу для вантажних електромобілів

Найбільший шведський виробник автобусів і вантажівок Scania вже наступного року планує розпочати випробування вантажних електромобілів на електрифікованій дорозі. Така автомагістраль має з’явитися на сході країни у місті Євле. Крім того, транспортне управління Швеції вже затвердило допомогу відповідному проекту, повідомляє ресурс 110km.ru

Проект з будівництва електрифікованої дороги у Євлі розгорнуто в рамках програми уряду Швеції, яка передбачає створення до 2030 року  енергоефективного парку автомобілів, що не використовують викопні види палива.

Держава планує інвестувати в цей проект близько 77 млн шведських крон, ще 48 млн надійде від представників приватного сектору та з бюджету регіону Євлеборг.

Проект спрямований на демонстрацію і оцінку можливостей так званої кондукційної технології, яка передбачає подачу електроенергії від повітряних ліній до вантажівок, обладнаних пантографами (струмоприймачами). До речі,  проект подібної дороги розробляють і в Каліфорнії (США), а випробувати нову систему місцеві розробники планують також в середині 2016 року.

2.jpg

Що стосується Швеції, то тут прокладуть 2-кілметровий «електромаршрут» між містами Євле і Сторвіком на ділянці європейської траси №16. Зі свого боку Scania надасть обладнані гібридними силовими агрегатами вантажівки власного виробництва. 

Можливість приводити вантажівки до руху силою електроенергії має в перспективі ряд переваг. По-перше, це підвищить ефективність гібридного транспортного засобу при виконанні логістичних завдань. Також це дозволить скоротити на 80-90% шкідливі викиди в атмосферу. І найголовніше - ККД електричного двигуна вище, тому він витрачає менше електроенергії. Крім того, електрика дешевша дизельного палива.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка