Ужгородець пропонує виготовляти одноразовий посуд та пакувальну плівку з відходів кукурудзи

Кандидит фізико-математичних наук Петро Бобонич з Ужгорода розробив технологію виготовлення одноразового посуду, пакувальних листів та плівок з кукурудзи та її відходів.


Готовий продукт можна їсти або використовувати для відгодівлі тварин, а розкладається він за півтора місяці, передає pmg.ua.

Еко-матеріал Петро Бобонич вирішив продемонструвати у ЗОШ № 1, де навчається онук.

«До основного компоненту крохмалу додаю воду, оцет, олію та гліцерин – всі інгредієнти змішую у тарі до однорідної маси на електроплитці, далі суміш на 30 секунд поміщаю у мікрохвильову піч – і плівка готова, - розповідає Петро Бобонич. – Далі під пресом та спеціальними формами з гіпсу матеріал має висихати до твердого стану».

На розробку надихнула телевізійна передача про збір кукурудзи, продовжує винахідник. "Качани забирали, а стебла та листя залишали на полі, тоді як цю сировину можна переробити у гранули або порошок для виготовлення посуду та пакування, - пояснює Петро Бобонич. - Таким чином можна витіснити з прилавків пластик».


Технологію виготовлення одноразового посуду, пакувальних листів, плівок та супутніх товарів з відходів кукуруди ужгородець запантетував.

«До мене вже звернулося декілька потужних українських підприємств, які готові виготовляти одноразовий екопосуд, - каже Петро Бобонич. – Зацікавив спосіб виготовлення посуду з кукурудзяного бадилля та їстівного крохмалю, та плівки з неїстівного крохмалю з додаванням полімолочної кислоти».

Примітно, що на даний момент Петро Бобонич має вже три патенти на виготовлення екопосуду, зокрема, із жолудів та неїстівних каштанів.

Технологію Петра Бобонича школа буде презентувати також у рамках програми «За чисте довкілля» у Німеччині. «Понад 15 років наш заклад є членом цього проекту, - розповідає заступник директора з навчально-виховної роботи УС ЗОШ № 1 Тамара Сабодаш. – Учні старших класів допомагатимуть молодшим виготовляти еко-матеріал з кукурудзи на уроках хімії, у позакласний час, а також на факультативах».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка