Ужгородський університет встановить контейнери для роздільного збору сміття і заохочуватиме студентів

Ужгородський національний університет встановить контейнери для роздільного збору сміття.

Проект ректорат УжНУ реалізує спільно з ресурсним центром зі сталого розвитку та ГО "Зелений Варош", передає uzhgorod.in

З нового семестру вуз впровадить сортування відходів у головному корпусі на БАМІ і у ректораті.

"Для реалізацій стартового проекту потрібно понад 20 наборів з трьох картонних контейнерів, які будуть встановлені на кожному поверсі у декількох місцях, - пояснює помічниця ректора Крістіна Товт. – Один контейнер коштує 100 гривень, а три – 300 гривень відповідно: ми не зможемо на цьому заробляти, тому що вартість вторсировини, особливо паперу, знизилась».

В УжНУ прагнуть навчити молодь сортувати і зменшувати об’єм пластикових відходів. «Хочемо, щоб людина, яка звикне сортувати відходи в університеті, понесла цю культуру додому – у різні райони області", - каже Крістіна Товт. 

У головному корпусі на БАМІ і у ректораті встановлять контейнери для збору паперу, пластику і скла, каже керівник Ресурсного центру зі сталого розвитку Анна Мелеганич. «На кожній ємності буде детально розписано, що туди можна кидати, - пояснює вона. - В умовах корпусів очікуємо більше паперу, але студенти їдять солодощі, п'ють воду і соки тощо, а для збору паперових стаканчиків знадобляться трубки Мамая, які ще минулого року почав впроваджувати студпростір "Aura Academica" і до яких вже звикли працівники корпусу на Народній ".

Студент інженерно-технічного факультету, активіст ГО "Зелений Варош" Іван Зуб у рамках конкурсу стартапів Ужгородської міської ради написав проект на екологічну тему, який доопрацювали і почали впроваджувати в університеті. "Зараз більшість студентів не сортує сміття, бо цьому потрібно теж вчитися, - розповідає він. - Ми створимо прецедент, який підштовхне ужнівців до сортування відходів, наразі працюємо зі школярами і бачимо, що їм це цікаво, вони несуть ці знання додому, вчать своїх батьків".

Після головного корпусу на БАМі і ректорату географію контейнерів для сортування планують розширити й на інші корпуси. Згодом паперові контейнери планують замінити на дерев'яні, на вулицях встановити пластикові баки і навіть зробити компостні ями біля гуртожитків. У ректораті планують запровадити заохочувальну програму для еко-свідомих студентів.

Для працівників університету і студентів проведуть роз'яснювальні лекції з сортування відходів.

Наразі студентів, викладачів та небайдужих, які готові популяризувати сортування сміття на своїх факультетах, підприємствах, просять відгукнутися на пошту Ресурсного центру зі сталого розвитку.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка