Узбекистан побудує 5 ГВт сонячних і 3ГВт вітрових станцій

До 2030 року в Узбекистані побудують 5 ГВт сонячних і 3 ГВт вітрових електростанцій.

Про це йдеться у "Концепції забезпечення Республіки Узбекистан електричною енергією на 2020-2030 роки», затвердженій урядом, передає renen

Згідно з документом, до 2030 року Узбекистан має збільшити потужності електроенергетики з нинішніх 12,9 ГВт до 29,3 ГВт, а виробництво електроенергії з 63,6 млрд кВт∙год до 120,8 кВт∙год; скоротити споживання природного газу з 16,5 млрд кубометрів до 12,1 млрд кубометрів.


Особливу увагу у наступному десятиріччі буде приділено розвитку відновлюваної електроенергетики, особливо сонячній.

Зокрема, передбачається встановлення сонячних електростанцій потужністю 100-500 МВт в основному у Центральному та Південному регіонах (Джизакській, Самаркандській, Бухарській, Кашкадар'їнській та Сурхандар'їнській областях). В інших регіонах республіки будуть побудовані сонячні станції потужністю 50-200 МВт. При цьому, великі СЕС – потужністю понад 300 МВт - поступово будуть оснащені системами накопичення енергії промислового масштабу для забезпечення стабілізації мінливої генерації і регулювання пікових навантажень.

З 5000 МВт сонячних електростанцій, які повинні діяти до 2030 року, 1000 МВт будуть оснащені «пристроями зберігання електричної енергії для акумуляції і використання накопиченої електричної енергії під час відсутності сонця і вечірнього максимуму навантажень єдиної електроенергетичної системи».

Крім того, сонячні станції потужністю 1-20 МВт встановлюватимуть для власних енергопотреб промислові підприємства та індустріальні парки.

Також буде приділено увагу створенню ізольованих (не підключеним в єдину електроенергетичну систему) СЕС малої потужності у віддалених населених пунктах республіки, а також у регіонах екотуризму.

Конецепція передбачає будівництво великих вітропарків потужністю 100-500 МВт, більшість яких буде зосереджена у північно-західному регіоні (Республіка Каракалпакстан і Навоійська область).

Передбачається, що до 2030 року СЕС вироблятимуть 8,2% електроенергії, а ВЕС - 7,1%, тобто спільно ВДЕ вироблятимуть 15,3% електроенергії, тоді як сьогодні - 0%.

З метою активізації залучення прямих іноземних інвестицій у відновлювану енергетику республіки, протягом 2020-2022рр. спільно з міжнародними фінансовими інститутами будуть проведені конкурсні торги (тендери та аукціони) для визначення інвесторів за моделлю «Build-own-operate», з якими будуть укладені довгострокові (до 25 років) угоди щодо закупівлі електричної енергії.


До 2030 року Узбекистан також має збільшити потужності теплоелектростанцій з нинішніх 10,6 до 14,7 ГВт за рахунок будівництва ПГУ, ГТУ і вугільного енергоблоку.

Також до 2030 року в країні повинна почати роботу атомна електростанція потужністю 2,4 ГВт, яка буде виробляти 14,9% електроенергії до зазначеного терміну.

Концепція передбачає зниження встановленої потужності вугільної генерації, однак обсяги вироблення і її частка збільшаться до 8% у 2030 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: