Утеплення даху забезпечить до 30% економії тепла

Утеплення будинку необхідно починати з даху, через який втрачається 25-30% тепла, повідомляє 7d.rv.ua.

Як зазначає експерт з енергозбереження ГО "Екоклуб" Дмитро Сакалюк, облік та регулювання надходження тепла найбільш ефективно працюють у поєднанні з утепленням приміщень. 

Без термомодернізації може скластися ситуація, коли взимку за температури мінус 20 градусів і нижче будинок втрачатиме дуже багато тепла і мешканці платитимуть за лічильником в рази більше, ніж без нього, зауважує експерт, додаючи, що неутеплена будівля за низьких температур все тепло одразу віддає у повітря. В той же час утеплений будинок, облаштований лічильником з регулятором, дозволить економити від 30% до 70% на опаленні. 


Утеплення, яке потребує значних витрат, повинно, за переконанням Дмитра Салюка, стати наступним кроком після встановлення лічильників та погодних регуляторів теплової енергії. Наприклад, німці намагаються вкласти в утеплення більше, розуміючи, що економія зростатиме рік від року, пояснює експерт. 

Якщо коштів на повну термомодернізацію не вистачає, фахівець радить починати з даху, через який губиться найбільше цінного ресурсу. Утеплення стін має бути загальне, з використанням якісних матеріалів і сучасних ефективних технології. Для котеджів підійдуть природні матеріали: очерет, солома, а для багатоповерхівок - екологічно чистий матеріал із переробленого паперу, розповідає Дмитро Салюк. 

Клаптикове утеплення стін, застерігає експерт з енергозбереження, краще взагалі не робити. Теплоізолюючи фасад окремої квартири, горе-раціоналізатор вкладає гроші і нічого при цьому не економить, а лише втрачає: по півградуса йде до найближчих сусідів, у помешканні з'являється пліснява, а будівельна конструкція руйнується, пояснює фахівець. 

3.jpg

Практикувати часткове утеплення будинку можна лише в разі теплоізоляції фасаду з одного, наприклад, північного боку багатоповерхівки, розповідає експерт, додаючи, що інші стіни можна зробити при появі коштів. Нічого гіршого за "тетріс", який ми часто спостерігаємо на стінах українських багатоповерхівок, немає, наголошує Дмитро Сакалюк.

На додачу, експерт радить заклеїти й утеплити дерев'яні вікна, ніж міняти їх на пластикові.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка