Уряду не зійде з рук подвійна гра в кліматичній політиці – кажуть студенти

В п’ятницю 28 травня студенти та молодь з руху Fridays For Future провели черговий кліматичний страйк, цього разу перед будівлею Кабінету Міністрів України підчас зустрічі очільника уряду Дениса Шмигаля з прем’єр-міністром Словаччини Едуардом Хегером. Активісти вимагали невідкладних дій на захист клімату – прийняття амбітного Другого Національно Визначеного Внеску України до Паризької Угоди (НВВ-2) та впровадження реальної кліматичної політки.

Aкція пересіклася з приїздом урядової делегації Словаччини на чолі з прем'єр-міністром Едуардом Хегером. Активісти скандували традиційні гасла Fridays For Future англійською мовою – "We don't have planet B", "Climate justice now", "System change not climate change", "No more empty promises".

Звертаючись до журналістів учасники акції нагадали, що ратифікувавши Паризьку угоду 2016 року, Україна разом з 196 країнами світу пообіцяла докласти зусиль для досягнення спільної мети – утримати підвищення глобальних температур значно нижче двох градусів за Цельсія та врятувати біосферу Землі від катастрофічних каскадних змін клімату.

«Ми вже кілька місяців чуємо заяви уряду про підтримку Європейського Зеленого Курсу, але ми зараз ми бачимо що насправді відбувається рух у зворотньому напрямку – всі кліматичні ініціативи саботуються. Подвійна гра нашому уряду не зійде з рук», - відзначив на акції речник руху Fridays for Future в Україні Ільєсс Ель Кортбі.

До кінця травня уряд мав переглянути внесок України до Паризької Угоди і затвердити НВВ-2, який би передбачав реальні скорочення викидів парникових газів та заходи з адаптації до змін клімату, але цього досі не сталося.

«Для утримання позначки не вище за півтора градуси світові викиди CO2 потрібно знизити вдвічі до 2030 року та досягти позначку «нуль викидів» (або вуглецевої нейтральності) до 2050 року. При цьому Україна подала мету зниження викидів лише на 40% від рівня 1990 року до 2030 року у проєкті НВВ-2. У зверненні дітей та молоді до прем'єр-міністра України наш рух вимагає прийняття більш амбітного НВВ-2 для України, який передбачав би до 2030 року зменшення викидів парникових газів щонайменше на 73% відносно рівня 1990 року», – йдеться в заяві руху Fridays for Future Ukraine..

До протестувальників вийшла лише представниця Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, якій вони передали свої вимоги.

«Оскільки кожне рішення центральних органів державної влади України має важливий вплив на наші життя, права, то вони (лідери) мають про це пам'ятати. Нам прикро, що вони змушують Нас їм нагадувати про це. Тому ми вирішили формально зобов'язати їх надати відповідь на Наші питання. Ми вирішили нагадати уряду про наші інтереси - інтереси простих громадян України», – відзначили молоді кліматичні активісти.

Згадане звернення дітей та молоді організатори події надали уряду ще три тижні тому. Раніше ж страйки за клімат відбулися у 15 містах України.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка