Уряд Румунії збільшив субсидії на покупку електромобілів до $12 тис.

Останнім часом уряди різних країн працюють над заохочувальними програмами для покупки автомобілів з низьким рівнем викидів. Такі програми були прийняті по всьому світу, не стала винятком і Румунія. Нещодавно країна подвоїла субсидії на покупку електромобілів, які тепер становлять $12 тис., пише Green Car Reports.

Для порівняння: уряд США в таких випадках дає федеральну знижку на прибутковий податок у розмірі $7500, додатково до якої можуть приєднуватися пільги або гранти на покупку електрокарів від місцевої влади в розмірі до $6000. У Німеччині така державна субсидія складає – $5400, а у Франції – $6500.

У Румунії ця програма вперше була запущена в 2011 році, тоді громадянам було запропоновано до $ 4000 у вигляді субсидій. Протягом наступних кількох років в країні значно зросла кількість шкідливих викидів, а Бухарест став одним із найбільш забруднених міст Європи. Тому минулого року субсидії на «зелені» автівки вирішили підвищити до $ 5500.Незважаючи на введення стимулів, в 2016 році в Румунії було зареєстровано всього 160 електромобілів і гібридів. Цього року румунський уряд ініціював стимулюючу програму «Rabla Plus», яка буде продовжена до 2019 року. Згідно з програмою, субсидії на покупку електромобілів сягнули $12 тис. У той же час, покупці звичайних гібридних машин (без можливості підзарядки від мережі) отримають більш скромну дотацію в розмірі 1450 євро.

Місцеві експерти прогнозують, що новою програмою скористаються до 100 тис. румунів. До цього ентузіазм покупців був слабким через нерозвинену інфраструктуру (за останніх 5 років в країні було побудовано тільки 11 зарядних станцій). Але до 2020 року влада Румунії має намір збільшити мережу зарядок до 20 тисяч.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка