Уряд Німеччини виділяє 8 млрд євро на водневі проекти

Уряд Німеччини вибрав 62 великомасштабних водневих проекти, які отримають державне фінансування обсягом €8 млрд.

Проекти визначили Федеральне міністерство економіки і Федеральне міністерство транспорту в рамках програми Європейського Союзу IPCEI (важливі проекти, що представляють загальноєвропейський інтерес), передає interfax.com.ua

«Ми хочемо стати світовим лідером у сфері водневих технологій, – заявив міністр економіки та енергетики ФРН Пітер Альтмайер. - Для цього ми об'єднуємо наші зусилля в Європі і ініціюємо величезні інвестиції у водневі технології майбутнього у рамках першого спільного європейського водневого проекту... ми надаємо більше €8 млрд з федеральних і регіональних фондів 62 німецьким водневим проектам, що охоплює весь виробничий ланцюжок – від виробництва і транспортування водню до його промислового застосування».

50 проектів фінансуватимуться Міністерством економіки та енергетики (€4,4 млрд), 12 – Міністерством транспорту (€1,4 млрд), інші кошти нададуть федеральні землі.

Відзначається, що у рамках реалізації проектів пріоритет віддається будівництву електролізерів для виробництва «зеленого» водню і необхідної інфраструктури для його транспортування.

Крім того, уряд виділив сталеливарну і хімічну промисловості в якості ключових секторів, в яких використання водню могло б істотно скоротити викиди СО2.

Разом з тим уряд має намір інвестувати у проекти з виробництва водневих паливних елементів, а також вантажних і легкових автомобілів, що працюють на водні, і в розвиток загальнонаціональної і транскордонної мережі водневих заправок.

У червні 2020 року Німеччина прийняла Національну водневу стратегію, в основі якої лежить виробництво «зеленого» водню на базі відновлюваних джерел енергії. Для часткового забезпечення країни «зеленим» воднем намічено до 2030 року ввести в експлуатацію електролізери і ВДЕ-установки для його виробництва сумарною потужністю до 5 ГВт.

До 2024 року в ЄС передбачається установка водневих електролізерів, як мінімум, на 6 ГВт і виробництво до 1 млн тонн відновлюваного водню. На етапі з 2025 по 2030 рік водень повинен стати невід'ємною частиною інтегрованої енергосистеми, у якій потужності з електролізу відновлюваного водню складуть мінімум 40 ГВт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка