Університет Малайя впроваджує гібридне сонячно-вітряне вуличне освітлення

В студмістечку Університету Малайя, Куала Лумпур, встановлена інноваційна система вуличного освітлення, яка живиться від підсилювальної вітряної турбіни та сонячної батареї. 

Ця гібридна сонячно-вітряна система освітлення являє собою компактну конструкцію, що об’єднує вітротурбину з вертикальною віссю обертання (ВВВО) з новою всенаправленою направляючою лопаттю (ВНЛ), сонячну батарею та світлодіодну освітлювану систему. Складаючись з декількох направляючих лопатей, ВНЛ  ретельно спроектована та розташована таким чином, щоб оточувати ВВВО та  збільшувати потужність зустрічного вітру під час проходження ним системи лопатей. Це створює ефект Вентурі, що збільшує швидкість вітру перед тим, як вітряні струмені потрапляють на лопатки турбіни. 

Ефект Вентурі полягає в зменшенні тиску рідини чи газу, яке має місце при проходженні цього середовища через вузькі ділянки трубки. Ефект названий на честь Джованні Баттіста Вентурі, італійського фізика. Ефект Вентурі пов'язаний з рухом середовища; так, при звуженні трубки швидкість газу зростає пропорційно зменшенню площі її поперечного перерізу, статичний тиск при цьому відповідним чином зменшується. Згідно із законами, що описують гідродинамічні явища, швидкість рідини повинна зростати при  проходженні через вузькі області, щоб задовольнити умові нерозривності середовища, в той час як зменшення тиску вимагає принцип збереження механічної енергії.  

Крім того, ВНЛ-конструкція, що покриває ротор вітряної турбіни, сприяє збереженню безпечного та екологічно чистого середовища для обслуговуючого персоналу та населення. Нарешті, ВНЛ долає проблему слабкості тропічного вітру шляхом направлення та підсилення швидкості радіальної складової вітру зі всіх напрямків перед тим, як вітер потрапляє у ВВВО в центральній частині системи. Для використання енергії сонця на зовнішній поверхні ВНЛ закріплені фотоелектричні панелі. Екологічна чиста енергія, яку виробляє ця змішана сонячно-вітряна система, використовується для живлення зовнішнього освітлення.

Команда на чолі з доктором Чонг Вен Тонгом (Dr. Chong Wen Tong) була підтримана Фондом допромислової розробки винаходів для вдосконалення та встановлення гібридної сонячно-вітряної системи освітлення в зручних місцях студмістечка. Матеріальне забезпечення Фонд отримував від Малайського Університету через посередництво Центра інновацій та комерціалізації (UMCIC). 

Перша секція була встановлена поряд з відкритою гімнастичною залою, навпроти першого житлового корпусу. Ця секція працюватиме в якості першої моделі системи в натуральну величину та як демонстраційна одиниця продукту. Розробка наступних секцій включатиме вдосконалення їх дизайну та характеристик. З метою подальшого комерційного використання винаходу між Університетом Малазія та приватною компанією Master Shanghai Turnparts Sdn. Bhd. був підписаний «протокол о намірах». Компанія  надала велику підтримку в розробці винаходу. Наступна секція системи зараз знаходиться на завершальному етапі збірки та тестування. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: