Унікальний український завод, який переробляє сміття у паливо, відновив роботу

У Рівному після майже двох років простою запрацював сміттєпереробний завод, який не тільки утилізує побутові відходи, а й виготовляє з них альтернативне паливо для потужних промислових виробництв, повідомляє sfera-tv.com.ua.

Підприємство, яке зупинилося у грудні 2013 року через недолуге законодавство, сьогодні щодня переробляє 130-140 тонн сміття.

Як зазначає директор заводу з переробки ТПВ Сергій Естремський, вторинну сировину, отриману у ході сортування: папір, петпляшку, скло, метал - підприємство продає, а з решти відходів виготовляє альтернативне паливо - флафф. Згідно з даними, близько 50-60% зібраного сміття перетворюється у флафф.

За словами міського голови Рівного Володимира Хомко, перезапуск заводу забрав багато здоров’я. «Переробка сміття в Україні стане перспективним джерелом наповнення бюджету, якщо Верховна Рада повернеться обличчям до цього питання, - впевнений очільник обласного центру. – Абсурдно купувати за кордоном продукцію, яку можна виготовляти на нашому поки що єдиному сміттєпереробному заводі».

Наразі Рівне, яке щорічно продукує 100 тисяч тонн сміття, веде перемовини ще з одним інвестором, аби вивести підприємство на проектну потужність - 300 тис. тонн сміття у рік. За словами Володимира Хомко, у перспективі завод перероблятиме сміття не тільки з Рівненщини, а й частково утилізуватиме відходи Житомирської, Хмельницької, Тернопільської та Волинської областей. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка