Унікальний процес виробництва дизеля може скоротити викиди CO2

Команда науковців з Католицького університету в Левені (Бельгія) та Утрехтського університету (Нідерланди) під час дослідження процесу отримання палива розробила новий метод виробництва більш чистого дизельного палива. Науковці впевнені, що нову техніку можна легко масштабувати до масового виробництва для використання протягом наступного десятиліття, повідомляє ресурс FacePla.net.

Каталізатори є центральними компонентами у виробництві палива, полегшуючи хімічні реакції, які переводять сировинні матеріали в працездатний продукт. У процесі виробництва молекули палива взаємодіють з каталітичними матеріалами, рухаючись між металом і кислотою, змінюючи по порядку їх стан.

Інновація дослідників відноситься до розміщення каталітичних матеріалів, які в даному випадку складаються з платини і твердотільної кислоти. 

На сьогоднішній день це стандартна практика - помістити два каталізатори настільки близько один до одного, наскільки це можливо, щоб дозволити сировинним матеріалам рухатися більш легко між ними, полегшуючи тим самим процес.

Команда дослідників з'ясувала, що якщо компоненти розміщені принаймні на кілька нанометрів один від одного, то реакція буде виробляти набагато більш екологічно чисте паливо. 

Здивовані своїми висновками, дослідники декілька разів переконалися, що результати ні в якому разі не були скомпрометовані, перевіривши свої висновки.

Якщо автомобілі будуть працювати на більш чистому дизелі, вони будуть виділяти значно менше шкідливих частинок і виробляти менше CO2. Крім того, виробництво можна масштабувати в короткі терміни, а це означає, що ми могли б перейти на екологічно чистий дизель за п'ять-десять років.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка