Умілець з Волині обігріває будинок теплом землі та тирсою, а електроенергію отримує від сонячної станції

Володимир Орищук із села Старостине (Волинська область) обігріває будинок теплом землі та тирсою, а електроенергію отримує від сонячної електростанції.

У новозведеному будинку умілець не використовує дров і природний газ, передає Волинь.

«Природний газ не проводив і не збираюся: встановив старий твердопаливний котел, доробив спеціальний бункер, у який засипаю на добу до трьох мішків тирси, потік якої регулюю люхтою, - для обігріву будинку площею 200 квадратних метрів вистачає, - розповідає Володимир Орищук. – Можна засипати все, що горить і тліє».

На додачу, у димову трубу умілець встановив водяну "сорочку" - і від "диму" протягом усього опалювального сезону отримує теплу воду. 

Вліку гарячу воду родина Орищуків отримує завдяки сонячному колектору. «Вода в душовій кабіні нагрівається до 80 градусів, - розповідає умілець. - У темну пору на колекторі автоматично спрацьовує електроклапан, який закривається: є світло, є тепло – відкривається».

Підігрів води завдяки сонцю дозволяє сімї Орищуків економити до 3000 гривень у рік.

Протягом опалювального періоду Володимир Орищук також використовує для обігріву будинку тепло землі. «Пробурив дві свердловини вглиб на 5 м, встановив геотермальний насос – і у оселі тепло», - розповідає він.

Свого часу Володимир Орищук самотужки сконструював і виготовив устаткування для буріння свердловин на воду. Таку послугу надавав не лише в Україні, а й у Білорусі, де майстра добре знають.

Також Володимир Орищук встановив на подвірї сонячну електростанцію. «На даху сонячні панелі більше нагріваються і коефіцієнт їхньої корисної дії зменшується, тож і облаштував їх внизу, спрямуваши на південний схід і південний захід, - пояснює він. – Зараз СЕС генерує близько 100 кВт-год на добу».

Родина Орищуків використовує згенеровану сонячною станцією електроенергію для власних потреб та продає у загальну мережу за «зеленим» тарифом - за березень ПрАТ "Волиньобленерго" придбало у раціоналіаторів 1059 кВт-год.

Від сонця працює і власноруч виготовлена сушарка для ягід, овочів та фруктів.

Є у майстра і вітряк, який виробляв електроенергію для потреб господарства.

Володимир Орищук також власноруч виготовив бетонозмішувач, який допомагав землякам будуватись 11 років, верстат для виготовлення тирсошлакоблоків, млин, причепи для автомобілів, кінні вози.

«Любов до майстрування передалася від батька», - розповідає Володимир Орищук, який закінчив Камінь-Каширське профтехучилище за спеціальністю "різьбяр по дереву".  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка