Умілець з Дніпра розповів, як опалювати будинок опалим листям

Дніпрянин Максим Сорока використовує опале листя для обігріву власного житла.

Перетворюючи рослинні відходи, які містять целюлозу, у паливні брикети, еко-активіст суттєво економить природний газ, передає Комсомольська Правда в Україні

Про виробництво екобрикетів задумався, коли тесть і теща, які живуть у приватному будинку, поскаржилися на дуже дорогий газ, згадує Максим Сорока. «Ми звикли спалювати листя або вивозити його на звалища, але куди більш ефективно використовувати його для обігріву власного житла, - каже майстер. – Для цього я виготовив простий і дешевий прес - на закупівлю матеріалів пішло близько 600 гривень, а на збірку - три години».

Сировиною для брикетів може бути не тільки опале листя, але і бур'ян, тирса, водорості, кукурудза, лушпиння соняшника, наголошує Максим Сорока. «В якості сполучного компоненту для брикетів використовую подрібнений папір або ж крохмаль у пропорції 1:6 чи 1:9, де 1 - це макулатура, - пояснює майстер. – Отримане від одного кубометра газа тепло відповідає 44 брикетам, вага кожного - становить 27-80 грамм».

Листя липи дає більше тепла(2850 кКал/кг), ніж, наприклад, листя робінії псевдоакації (2400 кКал/кг), ділиться досвідом раціоналізатор, додаючи, що найбільшу теплотворну здатність має листя тополі 2900 кКал/кг, середню листя яблуні - 2580 кКал/кг, а найменшу листя каштана - 2300 кКал/кг.

Виготовляти брикети з листя і трави під силу навіть тендітній дівчині, зауважує дніпрянин. «Наприклад, у мене більше сили і я спресовую листя у 80-грамовий брикет, а от моя дружина "тисне" тільки 35-грамові, - пояснює Максим Сорока. - Використовувати такі брикети можна тільки у твердопаливних котлах у приватних будинках».Листяні брикети схожі на вугілля і потребують заздалегідь гарненько розтопленого котла, наголошує Максим Сорока. "При цьому викиди при згорянні такого палива гірші, ніж у випадку з газом, але кращі, ніж при згорянні вугілля, - наголошує екоактивіст. - Ми навіть брали листя з дерев, які ростуть біля промислових об'єктів у місті, виготовляли з них брикети і топили: токсичні речовини є, але їх дуже мало".

На додачу, золу, що залишилася в процесі згоряння брикетів, можна використовувати у присадибному господарстві як добриво для городу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: