Умілець з Чернігівщини встановив у багажнику «Мерседеса» газогенераторну установку і їздить на дровах

Микола Наумчик з Корюківки Чернігівської області власноруч виготовив три автомобілі, електровелосипед, токарний і фрезерний верстати, піролізні котли, дровокол, зварювальний апарат... А ще – газогенераторну установку, завдяки якій старенький «Мерседес» тепер їздить на дровах, передає сайт gorod.cn.ua.

Садибу Миколи Наумчика важко оминути: всі змоделював і звів вітряну установку, яку видно здалека. Вітряк став йому неабияким помічником у майстерні – енергії вистачає для живлення токарного і деревообробного верстатів. У своїй майстерні він і створив газогенераторну установку. Її він сховав у багажнику: це і вигляд автомобіля не псує, і не привертає зайвої уваги оточуючих.

«Відкриваю кришку установки і кидаю сюди заздалегідь підготовлені сухі дрова, – розповідає Микола Петрович. – Вони мають бути невеличкого розміру, десь з картоплину. Найкраще застосовувати граб, дуб, березу, шовковицю, акацію... Не рекомендую ялину і сосну, бо швидко горять і мають низьку віддачу тепла. Наповнюю дровами бак майже до самого верху, а потім підпалюю. Коли температура сягає позначки 1100 градусів, на це потрібно хвилин десять, можна сідати за кермо й рушати. Агрегат простий, діє за принципом твердопаливного котла: дрова тліють – машина їде. Газ отримую чистий і не переймаюся, що зіпсую двигун. Повного баку дров вистачає на 50 кілометрів. Найбільшу швидкість дровохід розганяв десь до 80 кілометрів за годину».

За словами чоловіка, запасні дрова він возить із собою у відрі в багажнику або у мішку в салоні. А якщо, бува, забуде, то й не переживає: пальне ж під ногами лежить. На узбіччі автошляху можна без особливих зусиль назбирати сухого гілля й підзаправити «Мерседеса». Замість заправочного пістолета у Миколи Наумчика – пилка. Трішки зусиль – і вже повний бак!

«Запаху диму в автівці не відчуваю. Щоб до салону він не потрапляв, вивів із багажника спеціальну трубу, через яку дим виходить на вулицю», – продовжує Микола Петрович.

На дровах сорокарічний «Мерседес» їздить порівняно недовго, з травня 2016-го. Обійшлася газогенераторна установка Миколі Наумчику задарма. Все, що знадобилося для її виготовлення, у його майстерні знайшлося. На досягнутому майстер зупинятися не збирається. Микола Петрович уже працює над потужнішою газогенераторною установкою, з теплоізоляцією.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка