Умілець облаштував ліхтар, який працює від труби опалення

Харків'янин Ігор Білецький облаштував ліхтар, який працює від гарячої труби опалення.

Для проведення незвичайного технічного експерименту умілець обрав коридор у власній квартирі, передаєЕкспрес online.

"Ідея облаштувати джерело світла, на яке б не треба було витрачати електроенергію, зявилась завдяки довгому та вузькому коридору, по якому вночі ходити небезпечно - є ризик врізатися у стіну або шафу, - пояснює господар. – Аби ввімкнути світло у коридорі, треба було помацки дійти до його середини».

Ігор Білецький вирішив використати елементи Пельтьє - перетворювачі теплової енергії в електричну. «Фізичне явище, яке дозволяє отримувати електроенергію завдяки різниці температур на контактах, відкрив у 1834 році французький вчений Жан Пельтьє, - пояснює умілець. - А в квартирі таку різницю можна знайти на трубі опалення!"

Для зручності Ігор Білецький виготовив макет незвичайного джерела світла. «Пристрій складається з п'яти частин: теплопровода, елемента Пельтьє, охолоджувача, DC-перетворювача і світлодіодного ліхтаря, - пояснює умілець. - А труба опалення, температура якої сягає 60-65 градусів, відіграє роль джерела енергії".

До труби Ігор Білецкий приладнав П-подібний алюмінієвий профіль, аби контакт був щільнішим, набив зазори алюмінієвою фольгою, потім прикріпив два елементи Пельтьє - вони щільно затиснуті між теплопроводом і радіатором. "Звичайний радіатор від комп'ютера відіграє роль охолоджувача - для досягнення потрібної різниці температури, - пояснює майстер.

Конструкцію умілець міцно стягнув за допомогою болтів та хомутів - і приладнав на трубі.

«Головна деталь - DC-перетворювач напруги, з яким елементи Пельтьє дадуть до 3-5 вольт(без перетворювача - не більш піввольта), - зауважує харківянин. - Цього досить для роботи світлодіодного ліхтаря".

Відтак, у харків’янина тепло від труби переробляється у струм, який йде по проведеному дроті - і ліхтар яскраво світить. А найголовніше - господар не витрачає на додаткове джерело світла ні електроенергії, ні коштів. Доки надворі зима, труби опалення можуть давати не лише тепло, а й світло, наголошує Ігор Білецький.

"Такі штуки дуже добре робити саме взимку, - каже умілець. - Такими ліхтарями можна освітити під'їзд, де теж є труби опалення, а також територію перед будинком".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка