«Укрспирт» планує виробляти біопаливо на заводах Львівщини

Меморандум щодо відновлення відновлення роботи спиртзаводів Львівщини нещодавно підписали державне підприємство «Укрспирт» і Львівська ОДА. Діючі заводи хочуть завантажити роботою, а непрацюючі – запустити, пише Еспресо.

Оскільки галузь харчового спирту зараз перенасичена, в «Укрспирті» планують виробництво українського біопалива – біоетанолу, біодизелю, сумішевих бензинів, а також спиртовмісних речовин і парфумерної продукції. Рішення про модернізацію спиртових потужностей було прийняте вперше в новітній історії України. Пілотним проектом для цього стали підприємства на Заході.

«Підприємства, які вимушено простоюють, заслуговують на роботу і на відновлення виробничого потенціалу. Сьогодні надлишкові потужності можуть бути задіяні для виробництва харчового спирту, тому для нас основною метою є перепрофілювання цих підприємств, – розповів керівник «Укрспирту» Юрій Лучечко.

Зараз більша частина з 10 спиртових підприємств Львівщини вимушено простоюють. Парфуми хочуть випускати на заводі у Великому Любіні. Підприємство у Воютичах модернізують, а у селі Сторонибаби перепрофілюють на виробництво біоетанолу. Біопаливо також планують випускати на Лопатинському і Суходольська МПД. Щоб реалізувати проект вже підготували відповідний законопроект. Він вже пройшов обговорення в транспортному і паливному комітетах та очікує на узгодження у Верховній Раді.

«Виробництво біодизелю дозволить не продавати на експорт олійні культури, а виробляти продукцію тут, в Україні. Замінюючи тим самим імпорт, – зазначив голова профспілки «Укрспирт» Віталій Сосницький».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка