Укргідроенерго має намір побудувати навколо водосховищ сонячні станції потужністю 80 МВт

ПАТ "Укргідроенерго" має намір побудувати навколо водосховищ сонячні електростанції загальною потужністю 80 МВт.

Найбільший виробник електроенергії з води в Україні, до складу якого входить Дніпровський каскад: шість ГЕС, одна ГАЕС (Київська) і шість водосховищ, Дністровський гідровузол - дві ГЕС, одна ГАЕС та два водосховища, планує зводити СЕС у зонах, що охороняються, передає mind.ua

Київська ГЕС

Як зазначає генеральний директор ПАТ "Укргідроенерго" Ігор Сирота, наразі держкомпанія замовила розробку техніко-економічного обґрунтування для зведення сонячних електростанцій. 

«У нас є площі навколо водосховищ, які мають зону, що охороняється, та можливість підключення до загальної електромережі, - розповідає він.

Дністровська ГАЕС

Сьогодні гідроенергетика залишається найбільшою і найекологічнішою у світі генерацією, продовжує Ігор Сирота. «Сонце і вітер - це нерегульовані джерела генерації, які виробляють електроенергію тільки тоді, коли світить сонце чи дме вітер, і не можуть згладжувати піки споживання, - пояснює фахівець. - Для цього необхідні мобільні регулюючі потужності гідроенергетики і теплової генерації».

Якщо регулювання буде передано тепловій генерації, то тариф на електроенергію автоматично збільшиться, зауважує гендиректор ПАТ "Укргідроенерго". «За літо було введено до 300 МВт потужностей сонячної енергетики, тариф якої 4,5-5 грн. за кВт-год, а дешевих регулюючих потужностей так і не було побуд, - каже Ігор Сирота. - Зате тепер теплова генерація, тариф якої близько 2 грн. за кВт-год, збільшила частку в регулюванні, там, де тариф найбільший і вона є найбільш збитковою».

Незабаром в Україні може скластися ситуація, коли сонячні та вітряні електростанції нічим буде регулювати. «Станції "сонце - вітер" будуються за рік-півтора, а Канівська ГАЕС, маючи проект і пройшовши всі кола пекла, - шість з половиною років, - Виконуючи функцію регулювання ГАЕС економлять понад 250 млн. кубів газу і понад 1 млрд. тонн вугілля у рік, що впливає на зменшення тарифу». 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка