Укргідроенерго побудує 212-мегаватну систему зберігання енергії з сонячною та гідростанціями

В Україні планують побудувати систему зберігання енергії з сонячною електростанцією, гідро- та гідроакумулюючою станціями загальною потужністю 212 МВт.

Проект реалізує ПрАТ "Укргідроенерго" спільно з USAID і Світовим банком, передає interfax.com.ua

«Ми бачили такий мікс за кордоном, коли працюють СЕС, акумулюючі батареї, ГЕС і ГАЕС і хочемо подивитися на практиці, як це працює, - заявив генеральний директор ПрАТ Ігор Сирота на виїзному засіданні Комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ в середу. - До кінця року необхідно розробити техніко-економічне обґрунтування проекту".

Генеруючі та акумулюючі потужності будуть розміщені на територіях, контрольованих компанією.

За словами Ігоря Сироти, проект профінансують Світовий банк та USAID.

«Проект дозволить давати повноцінну послугу з регулювання оператору системи передачі і не розрахований на «зелений» тариф», – зазначив він.  

Глава "Укргідроенерго" також зазначив, що до кінця року планується запуск четвертого гідроагрегату (ГА) Дністровської ГАЕС потужністю 325 МВт з тим, щоб орієнтовно до квітня ввести його в промислову експлуатацію.

"З урахуванням запуску четвертого ГАЕС і реконструкції існуючих агрегатів приріст потужностей до кінця року складе 350 МВт, – уточнив Ігор Сирота. - Всього за останні 10 років приріст нових потужностей склав 1,5 ГВт».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка