Україну в якості повноправного члена представлено на Асамблеї IRENA

На 9-й сесії Асамблеї International Renewable Energy Agency (IRENA), що проходила в Абу-Дабі (ОАЕ), Україну було представлено як повноправного члена IRENA.

Цього року IRENA об’єднала більш ніж 1200 делегатів із понад 160 країн для перегляду глобального розвитку «чистої» енергетики та прискорення цієї енергетичної трансформації. На відкритті сесії відзначили нових членів, серед яких Україна, а також Канада, Чад, Коста-Ріка, Парагвай і Туркменістан.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук зазначив:

«Темпи впровадження нових «зелених» проектів прискорюються, а в глобальному квесті за сталий розвиток з’являються нові гравці. Про це чітко свідчить статистика:
– загальна потужність відновлюваної енергетики збільшилася на 167 ГВт у 2017 р. і сягнула 2179 ГВт у всьому світі;
– «чиста» енергетика дала додатково 500 тис. нових робочих місць у 2017 р., а загальна їхня кількість вже перевищує 10 млн у світі».

Генеральний директор IRENA Аднан Амін переконаний, що це лише початок «renewable energy revolution» і необхідні подальші ефективні законодавчі дії, інновації та інвестиції.

Зусиль для розвитку відновлюваної енергетики докладає і Україна: зокрема частка «зеленої» енергії зросла у 1,7 разів – із 3,9 % у 2014 р. до 7% у 2017 році. Нові впроваджені «зелені» проекти залучили в економіку країни близько 1,7 млрд євро інвестицій за останні 4 роки. Серед низки законодавчих ініціатив запланована головна реформа – запуск «зелених» аукціонів. Цей законопроект вже схвалено Верховною Радою України. Підтримку Україні щодо переходу на аукціони та консультаційну допомогу також надавали експерти IRENA.

Під час сесії також розглядали вплив геополітичних змін на розвиток відновлюваної енергетики та сфери енергоефективності. Увагу приділили й амбітним планам ЄС досягти щонайменше 32% «чистої» енергії у 2030 році.

«Загальний висновок з побаченого і почутого простий: глобально в світі електроенергетики вже практично ніхто не буде реалізовувати нові традиційні проекти типу АЕС, ТЕЦ і тд. Старі технології повільно але невпинно вмирають. Треба допомогти їм померти швидше і безболісніше. Відновлювана енергія стає дешевшою і, по суті, безальтернативною. Основний виклик – зберігання її та покриття денних піків споживання», – повідомив один із учасників форуму, член Української асоціації відновлюваної енергетики Ігор Тинний.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: