Українцям варто замінити старі котли на біопаливні

Альтернативою газу при обігріванні приватних будинків може стати біопаливо. Але сам термін цього виду палива є новим для України, не дуже відомі і способи його використання в приватних помешканнях. Одним з варіантів біопалива є пелети.

В сусідніх європейських країнах для обігрівання приміщень використовують пелетні каміни. В Італії, Скандинавії, Франції чи в Німеччині такі системи монтують в такій же кількості, як і системи з камінами на дерево. Варто розглянути переваги, котрі дають пелетні каміни.


Самі пелети, це спресована чиста тирса дерев. Вони не мають жодних додатків і клею, практично це дерево, але краще приготовлене для горіння – сухе і однорідне. 

Пелети мають калорійність до 20 МДж/кг, котра вища від калорійності дерева, більша від калорійності бурого вугілля. Можна порівнювати з якісним вугіллям.

При спалюванні пелет, як біопалива, не погіршується екосистема – викиди в атмосферу є в такій кількості, що вона компенсується поглинаннями вуглекислого газу при рості дерева.


Перенесення пелет в приміщення є простішим, немає бруду, котрий завжди буде при використанні дров. Це паливо піддається автоматизації – є системи на пелетах з автоматичною подачею, котрий може забезпечити роботу на довший час. Кількість попелу дуже незначна.

Самі пелетні каміни є красивими пристроями, котрі мають різний дизайн і гармонійно можуть бути встановленими в кімнаті, а не в котельні. Отримується можливість не тільки альтернативного обігрівання будинку, але й приємного проведення часу при спогляданні палаючого вогню.

Читайте також: Піролізний котел, який спалює будь-що

Каміни можуть бути повітряними і водяними, тобто, приєнаними до загальної системи водяного обігрівання. Димові гази виводяться димоходом, котрий має діаметр 80-100 мм, що полегшує монтування.

У ситуації відсутності газу, пелетні каміни мають шанси зайняти свою нішу в системах обігрівання українських будинків.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: