Українцям варто вчитися перетворювати відходи в прибуток

Видобуток енергії з нетрадиційних донині джерел енергії стає все більш поширеним. Для того, щоб цей процес був на високому професійному рівні, потрібні нові знання і відповідні  спеціалісти. Враховуючи цьогорічну ситуацію з недостачею газу і з передбаченими відключеннями електроенергії, пора системно почати готувати населення до дій по-новому. Прикладом може бути Польща, де розпочинаються безкоштовні курси під назвою «Заміни відходи на прибуток – біогазова установка в твоєму селі». 

Мазовецька Енергетична Агенція організовує безкоштовні курси для учнів. Це загальнодержавна інформаційно-навчальна кампанія, котра фінансується за рахунок Фонду охорони довкілля. 

Читайте також: Солому можна переробляти на паливні брикети і вигідно продавати

Біогаз являється відновлюваним джерелом енергії, котрий зменшує залежність від видобування традиційних енергоресурсів. Він зменшує емісію шкідливих викидів при виробництві електроенергії і тепла. Може використовуватися у вигляді палива для автомобілів. 

Але будівництво біогазових установок сприймається неоднозначно. Навчання для молоді повинно дати знання про біогаз, як відновлюване джерело енергії і надати відповіді на суперечливі питання.

6.jpg

Кожен з учасників занять, крім усних знань, отримає довідник і сертифікат. Школи будуть забезпечені матеріалами для вчителів і для бібліотек.
 
Дуже потрібна подібна програма для українців, адже країна є аграрною і має великий потенціал використання відходів сільськогосподарської діяльності для виробництва біогазу. Потрібна політична воля керівництва країни, грамотне законодавство і загальноукраїнська система поширення знань про нові технології.

Читайте також: Український біогаз може замінити 20% російського газу

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка