Українцям компенсуватимуть до 70% витрат на утеплення будинків

Українці, які оформили житлову субсидію, отримають 70% відшкодування суми кредиту на придбання негазових котлів, енергоефективного обладнання та матеріалів.

Відповідна постанова, яка була розроблена Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства спільно з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження, ухвалена Кабінетом Міністрів 12 серпня.

Нагадаємо, що наразі держава компенсує 20% суми кредиту на придбання негазових котлів або 30% суми позики на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів.

Постанова також передбачає підвищення граничних сум відшкодування позичальникам-субсидіантам, які входять до ОСББ та ЖБК. Так, якщо раніше держава компенсувала співвласникам багатоповерхового будинку 40% суми кредиту, взятого на енергоефективне обладнання та матеріали, але не більше 5/10 тис. гривень на одну квартиру, то відтепер сума відшкодування для громадян, яким призначена субсидія, становитиме 12/14 тис. гривень на одну квартиру.

Передбачається, що залучення субсидіантів до державної програми з енергоефективності дозволить прискорити термомодернізацію житлового фонду в Україні. Як зазначають у Мінрегіоні, беручи до уваги, що середній розмір кредиту на придбання "негазових" котлів сьогодні становить 17,1 тис. гривень, а на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів – 19,6 тис. гривень, держава за новими правилами відшкодовуватиме близько 12 тис. гривень і 14 тис. гривень відповідно.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка