Українцям доведеться платити за комуналку у двокімнатній квартирі 2360 гривень

За комуналку у двокімнатній квартирі площею 50 квадратних метрів українцям восени доведеться платити 2364 гривень на місяць.

Як зазначає експерт Державного агентства з енергозбереження та енергоефективності Марія Яковлєва, на даний момент у Києві сім'я з трьох осіб витрачає на енергоресурси у середньому 1457 гривень на місяць, передає Gazeta.ua.

«Мешканці «двушки», які щомісячно в середньому використовують 200 кВт-год електроенергії та 5 "кубів" гарячої і холодної води, зараз платять за «світло» 156 гривень, холодну воду - 51 гривню, гарячу воду - 205 гривень, газ - 95 гривень, опалення - 950 гривень, - пояснює вона. - Восени за комунальні послуги у квартирі площею 50 "квадратів" доведеться викласти більше двох тисяч гривень: електроенергія обійдеться у 200 гривень, холодна вода коштуватиме 60 гривень, гаряча – 394 гривень, газ - 95 гривень, а от опалення вже буде значно дорожчим - 1615 гривень".
Зменшити витрати на комуналку можна, лише встановивши прилади обліку енергоресурсів, запевняє експерт. «Газовий лічильник обійдеться у 2-4,5 тисячі гривень, - зазначає Марія Яковлева. – За 1,5 тисяч гривень можна встановити двозонний лічильник електронергії».

До того ж мешканцям двокімнатної квартири потрібно облаштувати три-чотири індивідуальні лічильники на центральне опалення, кожен з яких коштує 4-5 тис. гривень.

"Доцільніше буде купити разом з сусідами будинковий теплолічильник, який коштує від 65 тисяч гривень, - радить експерт. - Якщо у будинку створене ОСББ, можна звернутися до Держагентства з енергоефективності та енергозбереження - і до 40% вартості приладу компенсує держава, а місцева влада може взяти на себе 15-20% кредиту на утеплення".
З 1 травня 2016 року вартість електроенергії, що виробляється АЕС, зросте в Україні майже на 8%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка