Українців закликають переходити на диференційований облік енергії

Обленерго закликають українців переходити на диференційований облік енергії задля зменшення навантаження на мережі.

Як зазначають енергетики, кожен двозонний лічильник не тільки дозволяє окремому побутовому абоненту суттєво заощаджувати кошти, а й додає стійкості об’єднаній енергосистемі.

Сьогодні стрибкоподібне споживання електричної енергії протягом доби: рівномірне навантаження вранці та вдень, пікове – увечері та провал уночі, завдає Україні неабияких збитків. За словами фахівців, різниця між максимальним та мінімальним споживанням електричної потужності, яка у зимовий період складає понад 8000 МВт, а у літній - 5000 МВт, призводить до значних витрат палива на теплоелектростанціях, які змушені щоденно запускати-зупиняти близько 10 енергоблоків, та зростання вартості електричної енергії.

Змістивши основну частину споживання електричної енергії на нічний час, населення, частка якого у структурі електроспоживання країни становить близько 30%, зможе не тільки заощадити кошти на оплаті за електроенергію, а й запобігти аварійним знеструмленням, вважають фахівці, наголошуючи, що найголовніше - не застосовувати енергоємні електроприлади з 8 до 11 години та з 17 до 22 години.

Наразі механізм диференційованих за часом тарифів на електроенергію не користується популярністю серед українців. Згідно з даними, частка побутових абонентів, які розраховуються за диференційованими тарифами, становить близько 0,8% від загальної кількості. У 2014 такі споживачі використали приблизно 2,0% від спожитої населенням електричної енергії.

Енергетики нагадують, що з 1 квітня 2015 року побутові абоненти, які перейшли на двозонний облік споживання електроенергії, сплачують 0,5 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години) та повний тариф у інші години доби.

Для переходу на дифтарифи необхідно звернутись до центрів обслуговування споживачів обленерго із відповідною заявою, пояснюють фахівці, обіцяючи всебічну допомогу та сприяння у проходженні нескладної процедури.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка