Українці, яким надали субсидії, збільшують споживання газу

Українці, які отримують субсидії, не тільки не економлять природний газ, а й збільшують споживання дорогого енергоресурсу.

Як зазначає керівник прес-служби у ТОВ "Житомиргаззбут" Олена Мічуріна, нинішня методологія нарахування субсидій породжує зниження мотивації до енергоефективності, передає Житомирська хвиля.

«В області близько 40% субсидіантів нарощують витрати газу, аби в подальшому держава не зменшила розмір допомоги, - розповідає експерт. - При цьому більшість одержувачів субсидій зовсім перестали платити за газ і навіть не вносять обов'язковий платіж».

Мотивацію до економії газу знищив затверджений Міністерством соціальної політики порядок розрахунку субсидій відповідно до соціальних норм, які виявилися в кілька разів більшими фактичного споживання газу домогосподарствами України, наголошує Олена Мічуріна.

«Методологічні помилки призвели до того, що одному домогосподарству, яке в середньому споживає 184 куб. м газу на місяць, органи соціального захисту нараховували субсидії, які в півтора-два рази перевищують потреби, - пояснює фахівець. – Так, в опалювальному сезоні 2015-2016 років на Житомирщині було нараховано компенсацій за використаний газ на суму 1,7 млрд гривень».
Згідно з даними Мінфіну, на початок травня органи соціального захисту населення нарахували клієнтам газопостачальних компаній країни субсидій і пільг на 18,1 млрд гривнь більше фактичної вартості спожитого ними газу. Таким чином, оплата за газ по субсидіях і пільгах вже майже на 41% перевищила вартість спожитого газу по всій групі споживачів з категорії "населення".

"Серед усіх категорій споживачів населення споживає палива найбільше - 65,5%, - говорить Олена Мічуріна. – При цьому у Житомирській області 138 із 361 тисяч домоволодінь оплачують газ за допомогою державної допомоги-субсидії – тобто кожна друга родина».
На думку експертів, ситуацію врятує запровадження адресної монетизованої системи соціального захисту громадян, яка дозволить незахищеним групам споживачів отримувати пільги та субсидії у грошовій формі на спеціальні рахунки, самостійно розрахуватися з постачальниками комунальних послуг, а зекономлені кошти спрямовувати на заходи з енергозбереження та підвищення енергоефективності власного домогосподарства.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка