Українці винайшли пристрій для контролю за енергоспоживанням побутових приладів

Чотири українця - Іван Пасічник, Назар Мокринський, Олександр Дятлов та Антон Дятлов - розробили пристрій, який може фіксувати кількість електроенергії спожитої будь-якою технікою, яка є у оселі. 

Встановлена біля електричного лічильника і підключена до мережі Інтернет система Ecois.mе проводить енергомоніторинг у квартирі чи будинку. Отримані дані пристрій надсилає на сервери розробників, де вони аналізуються і у реальному часі передаються на смартфон чи комп'ютер. Як результат, Ecois.mе може попередити господаря житла про увімкнене світло, або про те, що діти грають у Xbox. 

Від більшості подібних пристроїв, яких зараз багато у США та Європі, український аналог вирізняється здатністю моніторити абсолютно всю техніку у квартирі чи будинку. За словами співзасновника Ecois.mе Івана Пасічника, конкуренти можуть визначати лише певну кількість девайсів без імпульсних блоків живлення - телевізор або ж зарядку до телефону вони не фіксують.

За словами розробників, у майбутньому система енергоменеджменту, яка допомогає економити енергію, буде інтегруватися з Інтернетом речей. Це можуть бути розумні розетки чи системи контролю за температурою у приміщенні, які можна буде додатково купити і керувати ними через Ecois.mе.

1.jpg

Нині команда виготовляє продукт, який наприкінці квітня вийде на Kickstarter. Українську систему енергоменежменту зможуть замовити на сайті фінансування творчих проектів жителі будь-якої країни. За словами Івана Пасічника, продукт планують виготовити до кінця серпня і вже у кінці осені надсилати його користувачам. Пристрій коштуватиме від 150 доларів. До того ж розробники Ecois.mе ведуть переговори про співпрацю з постачальниками комунальних послуг у Західній Європі. 

В кінці 2013 року Ecois.mе одержав перемогу на хакатоні енергетичних інновацій Tesla Camp. Отримавши 80 тисяч євро від німецької компанії Deutsche Telekom, частина команди вже близько дев'яти місяців виготовляє девайс у краківському офісі інвестора.

На додачу, нещодавно пристрій українських розробників виграв пітч-сесію Utility Day на найбільшій у світі міжнародній виставці інформаційних і телекомунікаційних технологій - CeBIT (Ганновер, Німеччина), отримавши приз від найбільшого європейського постачальника комунальних послуг - RWE.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: