Українці використовують вдвічі більше води, ніж мешканці розвинених країн

Знаємо про дефіцит води в світі і рідко задумуємося про стан з водою в Україні. А дефіцит цього цінного ресурсу в Україні відчувається вже давно, хоча не часто про нього згадують. Немає системної роботи з пропагування економії води.

Недостача якісної води в Україні сягає 4 млрд м3. Щодоби українець використовує вдвічі більше води, ніж мешканець розвинених країн. Цей показник у нас сягає 330 л на людину щодня. 

Майже всі поверхневі, грунтові та частково підземні води у нас забруднено. Вони не можуть використовуватися як питна вода. Понад 800 сіл України завозять воду воду або отримують її трубопроводами. Промисловість створює проблему такій ріці, як Дністер, котра на межі висихання через надмірний водозабір. 

Учасники програми «Стале домогосподарство», в Івано-Франківщині, об’єдналися в екокоманди, щоб навчатися раціонально вести домашнє господарство, а разом з тим економити природні ресурси Землі.

Активісти екокоманд розробляють для себе план дій для економії води. Вчаться вони, з годинником в руках, рахувати кількість води, котра проходить через кран і душ протягом хвилини. Знаючи цей показник, можна вирахувати витрату води сім’єю протягом тижня. Це витрати на миття рук, чищення зубів, душ чи ванну, миття посуду. До цієї кількості додається вода для туалетного бачка і для пральної машини.


Якщо ми не контролюємо процес роботи крана, то часом зранку і ввечері вода тече без потреби по кілька хвилин. А це щоденно виливається 20 л води, за котру ще й платимо гроші.

2.jpg

Не всім «доходять руки» до ремонту крана, з котрого капає вода. А за добу накапає 24 літри, що перетвориться в 15 кубометрів за рік! А це вже біля 100 гривень вийнятих з вашої кишені. Протікаючий зливний бачок може «злити» 700 кубометрів води за рік. А новий бачок з економним подвійним зливом навпаки заощадить 24 кубометри води. Економний варіант для бачка – опустити туди заповнену пластикову пляшку, щоб постійно недобирати і не зливати 2 літри води. Пральні машини слід завантажувати максимально. Фронтальні машини споживають втричі менше води.

Екокоманди працюють в рамках проекту «Освіта для сталого розвитку в дії».

Читайте також: Дощова вода може замінити до 50% споживання питної води

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка