Українці все частіше встановлюють домашні сонячні електростанції із online-моніторингом

В Україні вже є більше 1500 власників домашніх сонячних електростанцій(СЕС), які щомісяця заробляють на продажі електроенергії по зеленому тарифу.

Але якщо спочатку клієнти в основному шукали станції “по-дешевше”, то зараз вимоги до СЕС значно вищі.

Згідно даних сервісу Джоуль, при виборі СЕС українці все частіше цікавляться можливістю дистанційного доступу до керування та статистики сонячної станції.

Онлайн-моніторин цікавий в першу чергу тим клієнтам, які встанавлюють СЕС на будинках(переважно дачного типу), де вони фізично не проживають - для того щоб можна було віддалено контролювати виробіток електроенергії.
Хоча, як показує практика, це не єдина перевага наявності такого функціоналу.

Вже зараз у деяких постачальників інверторів обов’язковою умовою для отримання гарантійного обслуговування є інтернет-доступ до станції.

Враховуючи дану тенденцію, а також доступність 3G-інтернету, найближчим часом функція віддаленого моніторингу стане не просто додатковим “бонусом”, а необхідністю.

Детальніше розібратися із функцією онлайн-моніторингу нам допоміг директор компанії UTEM SOLAR, Олександр Базилевський.


Олександр, на скільки дорожче виходить будівництво сонячної станції із функцією онлайн-моніторингу?

Взагалі за функцію онлайн-моніторингу відповідає додаткова плата всередині мережевого інвертора. Наприклад в лінійці інверторів Fronius ми маємо “Light”- версії без онлайн-моніторингу, а також повні версії інверторів с інтегрованою платою Datamanager 2.0. При замовленні інвертора з функцією онлайн-моніторингу його ціна зростає на 90 євро. Якщо ж клієнт спочатку купив інвертор без онлайн-моніторингу, то щоб потім доставити цю плату у робочий інвертор, потрібно доплатити вже 200 у.о.

Які можливості дає онлайн-доступ до СЕС, окрім моніторингу?

Якщо клієнту цікаво слідкувати тільки за кількістю виробленої від сонця електроенергії, то нас як компанії-інсталятору та продавцю обладнання цікавить все інше.

Маючи онлайн-кабінет, з усіма підключеними до інтернету станціями, ми можемо слідкувати за абсолютно всіма показниками роботи сонячної установки:

  • вольт-амперні показники,

  • криві графіків виробництва електроенергії,

  • ефективність роботи всієї станції і окремо по інверторам.

Розуміючи загальну вартість станції онлайн-кабінет навіть дає можливість оцінити ефективність вкладених коштів. Увесь цей комплекс показників дає змогу оцінити на скільки коректно працює станція, тобто таким чином ми проводимо часткове сервісне обслуговування. Правильні налаштування онлайн-кабінету дають змогу отримувати оперативні повідомлення про ті чи інші некоректні показники за допомогою електронної пошти, або SMS повідомлення.


В грудні 2016 року ми встановили приватну наземну електростанцію потужністю 27 кВт. Сонячна електростанція повністю працює на продаж електроенергії в мережу, оскільки ділянка порожня і не має споживачів. Так як на ділянці ніхто не проживає, існує ризик крадіжки обладнання. Було прийнято рішення помістити мережевий інвертор в металеву антивандальну шафу з облаштуванням декількох отворів для природної вентиляції.

З приходом літа через той самий онлайн-кабінет ми помітили, що ефективність роботи станції впала. Для пошуку проблеми ми виїхали на об`єкт замовника і встановили що температура всередині металевої шафи становила +45°С, що на 5°С перевищує температуру, при якій інвертор починає втрачати ефективність. Рішенням стало температурне реле, що вмикає активну вентиляцію при перевищенні температури 35°С вище нуля. Таким чином онлайн-моніторинг допоміг ідентифікувати неефективну роботу станції, а клієнт тепер отримує більші виплати за Зеленим Тарифом.

Які ще нові технологічні рішення, окрім віддаленого доступу, зараз цікавлять потенційних власників СЕС?

Дуже багатьох цікавлять рішення для зберігання та розподілу енергії. Але оскільки ціна на електроенергію в Україні поки що залишається порівняно низькою, такі рішення не мають нормального економічного обгрунтування. Тому всі нові технологічні рішення в Україні останнім часом пов`язані з використанням більш ефективних та якісних сонячних панелей.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: