Українці вчитимуться економити ресурси

Дещо незвичний термін ввійшов в обіг – «сталий розвиток». Вибраний прикметник, в цьому словосполученні, показує здатність безперервного існування без погіршення якості. Цим терміном широко користуються в природоохоронній галузі, котра формує політику співіснування людини і природи. Такий стиль поведінки забезпечує для мешканців потреби сьогодення і не ставить під загрозу можливості для майбутніх поколінь. 

В Україні працює Програма «Стале домогосподарство», котра діє у рамках міжнародного проекту «Освіта для сталого розвитку в дії». Проект реалізують українська організація "Вчителі за демократію та партнерство" спільно з Global Action Plan Internetional ( Швеція).

Читайте також: Україна щороку втрачає 2,5 млрд. куб.м. газу через неефективність в ЖКГ

Дорослі отримують унікальний шанс неформальної освіти, яку було розроблено членами GAP з Голландії та США. З 1990 року у Європі діє ця програма і її поширюють на інші країни. Зусилля програми направлене на залученні більшої кількість мешканців для використання знань, котрі потрібні для зменшення екологічних негараздів в країнах Європи, котрі  в останні кілька десятиліть привели до того, що біосистеми не мають можливості самовідновлення.

Івано-Франківська область започаткувала участь у програмі "Сталого домогосподарства". В планах найближчих трьох років передбачено охопити близько 1 тис. домогосподарств (понад 3 тис. осіб).

Всі не байдужі до ідей грамотного співіснування з природою мають можливість брати участь у Програмі. Формуються Екокоманди з 6-8 осіб, для котрих щотижня проводиться “гурток за інтересами” за участю тренера (ведучого). Команди започатковують або продовжують використовувати у повсякденному житті поради програми щодо: енергозбереження, скорочення відходів, сортування сміття, зменшення водокористування, стежать за безпекою свого господарства.

Читайте також: Все більше українців міняють газові котли на теплові насоси

За досвідом закордонних колег, такі екокоманди досягають високих результатів в збереженні ресурсів: 
• зменшують кількість відходів на 20-40%, 
• економлять чисту воду на господарські потреби на 15-20%, 
• знижують споживання електроенергії на 7-15%.

Для масштабів планети - це гігантські цифри!

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка