Українці створили чашку, що визначає якість води та дезінфікує її

Львівські винахідники презентували «розумну» чашку «Travel Cup», яка здатна аналізувати рідину, що в неї налита. Чашка визначає рівень солей у рідині, кислотність, нітрати, температуру кореляції цих елементів, – повідомляє depo.ua.

Як розповідають співзасновники стартапу «H2OMetr» Антон Скрипник та Роман Савченко, ще одна особливість їхньої новинки у тому, що «Travel Cup» може дезінфікувати рідину. Робиться це за допомогою ультрафіолетової лампи, вмонтованої в кришку чашки. За основу свого продукту винахідники взяли звичайну термочашку. Її нижню частину зробили з кришки термоса, у яку вмонтували спеціальну мікросхему. Саме вони і аналізують воду за допомогою дуже слабенького струму.

"Таким струмом неможливо нашкодити собі, його потужність навіть слабша, аніж статичний струм від "наелектризованого" одягу. Але його цілком достатньо для аналізу води", - розповів Роман Савченко.

Роман та Антон інвестують у проект "H2OMetr" власні кошти. Антон покинув роботу у компанії ELEKS та працює над стартапом.

"З таким продуктом можна виходити на ринок. Єдине, що стає на заваді презентації проекту на широкий загал – це те, що прорахувати собівартість існуючого прототипу зараз практично нереально, бо всі елементи горнятка зроблені вручну", - додав Роман.

Зараз винахідники планують вийти з цим продуктом на Kickstarter.

"Не стільки для того, щоб залучити фінансування, а й для того, щоб отримати підтвердження, що ми рухаємося в правильному напрямку", - каже Роман.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка