Українці розробили з картону дешевий теплообмінник для економії теплової енергії

Компанія з Дніпра розробила теплообмінник для економії теплової енергії з гофрокартону.

Українці отримали ваучер на розробку вентиляційного устаткування Cardboard AHU з рекуперацією до 300м3/год в рамках програми, передає climate.biz.

Як зазначають розробники, економія картонний рекуператор коштуватиме всього 300 євро і заощаджуватиме до 2000 кВт-год теплової енергії на рік.

Примітно, що нині представлене на ринку обладнання з рекуперацією коштує від 600 до 2500 євро.

«Пристрій виготовлений не з металу, а з гофрокартону підійде для вентиляції невеликих площ – квартир, приватних будинків, офісів, де не матиме значного навантаження на корпус, - зазначають розробники. - Таке виробництво зменшує і собівартість, і кількість викидів CO2».

Cardboard AHU дозволить українцям мати вдома якіснішу й здоровішу вентиляцію за провітрювання, яке супроводжується протягами й пилом знадвору. До того ж пристрій підтримує рівень вологості у приміщеннях у холодну пору року, завдяки переходу вологи між стінками рекуператора.

"Кліматичні Інноваційні Ваучери" - найбільша в Україні грантова програма для розвитку "зеленого" бізнесу, започаткована у рамках програми ЄБРР «Центр передачі технологій і фінансів у сфері зміни клімату» (FINTECC) за фінансування Євросоюзу. В Україні програму впроваджує Громадська організація Greencubator.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка