Українці розробили он-лайн калькулятор, який рахує скільки грошей «з'їдає» кожен прилад у вашому домі

Команда з шістьох чоловік із Дніпропетровська написала додаток, який допомагає визначити, який прилад і скільки «їсть» грошей щомісяця. Plugmee kwt – це безкоштовний он-лайн калькулькулятор, що має на меті «прибрати прірву між cпоживачем і кіловатами», повідомляє radio24.

«Щоб зрозуміти, у скільки вам обходиться, наприклад, пральна машина, досить перетягнути в калькулятор її іконку і вказати частоту використання. Якщо ви працюєте за стаціонарним комп’ютером цілий день, вам доведеться заплатити десь 40 грн за місяць», – говорить розробник он-лайн калькулятора Денис Білозір

Також сервіс дозволяє розрахувати, скільки грошей доведеться платити за електроенергію, якщо користуватися всіма приладами, які є в будинку.

«Візьмемо звичайний будинок, в якому є бойлер (у Дніпропетровську в багатьох будинках немає гарячої води), комп'ютер, пральна машина, фен, мікрохвильова піч, телевізор, мобільний телефон, праска, пилосос, холодильник і енергозберігаюча лампочка. Тут вартість електроенергії в середньому вийде близько 250 грн», – йдеться в описі проекту.

У розрахунку витрат калькулятор враховує тарифи України на електроенергію при різних обсягах споживання. Денис підкреслює, що результати показують середнє значення, оскільки враховують тільки тип і приблизну частоту використання приладів. Щоб результати були точнішими, необхідно істотно розширити параметри. Саме цим і займаються розробники.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка