Українці можуть взяти участь у конкурсі енергозберігаючих проектів від ЄС

Українські вчені отримують дуже незначні кошти з українського бюджету для реалізації їхнього великого потенціалу. Частина науковців виїхала в інші країни або змінила вид діяльності. Але в цьому році кардинально змінюється ситуація для українських вчених, які можуть долучатися до співпраці з європейською науковою спільнотою – не виїжджаючи на постійно з України. Починає працювати рамкова програма Horizon 2020.

Вже зараз на сайті програми є оголошення про тематику, яку потребує Європейський Союз і є ще проекти, які приймають заявки на участь в червні. Цікавими і корисними для України можуть бути теми, котрі перераховані нижче. 

Нові рішення інформаційно-комунікативних технологій для підвищення енергоефективності (Тема: ЕЕ-11-2015). 
Передбачає створення інноваційних ІТ-екосистем, які будуть розробляти сервіси і функції для оброблення інформації від споживачів енергії (наприклад, через соціальні мережі) або отриманих з датчиків (наприклад, смарт-лічильників, соціальних медіа). Це дасть мотивацію і підтримає зміни у відношенні громадян для досягнення більш високої енергоефективності, забезпечуючи при цьому більшу економію енергії від таких нових ІК рішень, ніж вартість на надання таких послуг. Очікуваним ефектом в цій темі є системне споживання енергії та виробництво і зниження викидів від 15% до 30%. Краще розуміння споживача і взаємодії в галузі енергоефективності. Бюджет теми €21,850,000.

Технологія для централізованого теплопостачання та охолодження (Тема: ЕЕ-13-2015). 
Націлює на необхідність розробляти та впроваджувати інтелектуальні системи за допомогою рішень смарт-обліку та контролю для оптимізації споживчих можливостей і використання декількох енергетичних ресурсів, в тому числі утилізації тепла, теплових насосів, зберігання тепла, когенерації та інтеграції відновлюваних джерел енергії, а також розгортання рішення для інтеграції інтелектуальної теплової мережі з розумними електромережами. Очікуваним ефектом має бути зменшення споживання енергії на опалення приміщень та нагрівання води від 30 до 50% в порівнянні з сьогоднішнім рівнем. Бюджет теми €21,850,000.

Підвищення енергетичної ефективності існуючих будівель шляхом запровадження інновацій та створення ринку для капітального відновлення (Тема: EE-05-2015). 
Бюджет теми €54,300,000. Тематикою  повинні охопити всі види будівель; однак основна увага повинна зосереджуватись на існуючих будівлях, зокрема, найбільш неефективних, оскільки вони являють собою найбільший ощадний потенціал. Пропозиції повинні створювати синергію шляхом включення принаймні одного з наступних трьох елементів:
• Впровадження інноваційних процесів та матеріалів в будівельний сектор для поліпшення пропозиції  шляхом створення первинного ринку.
• розробка, тестування та/або реалізацію положень; методів оцінки майна; механізми прийняття рішень для стратегій оновлення; стандарти якості; та/або контролю та механізмів контролю для подолання розриву між очікуваною та фактичною енергетичною ефективністю.
• сприятливі умови для фінансування повної реконструкції будівель (у тому числі шляхом інноваційним процесам та інноваційної діяльності).

Дедлайн проектів: 4 червня 2015 року.

В цілому будуть розроблятися такі проекти з наступною тематикою:

І. Конкурентноздатна низьковуглецева енергія
ІІ. Дослідження та інновації енергоефективності
ІIІ. Енергоефективність – ринковий підхід.
IV. Розумні міста і громади. 


Детальніше можна ознайомитися за посиланням: inno.nung.edu.ua

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка