Українці можуть в рази скоротити споживання газу завдяки обліку його якості

Встановлення приладів обліку якості природного газу дозволить Івано-Франківську зменшити кількість використаного блакитного палива у 5 разів. 

Впровадження відповідної програми на рівні міста ініціював підприємець Тарас Виноградник - один із учасників круглого столу, присвяченого формуванню стратегії енергонезалежності Івано-Франківська, повідомляє pravda.if.ua.

За його словами, оцінювання якості газу, яке практикують країни Євросоюзу, дає можливість з одного боку проводити чіткий аудит, з іншого - розуміти, що продають під назвою «блакитне паливо». Результати простого дослідження, в ході якого каструлю з водою довели до кипіння в Івано-Франківську, в Угорщині та у Німеччині, виявились невтішні, зазначає Тарас Виноградник. Аби закипіти, в Україні воді потрібно у півтора рази більше часу, ніж у Європі, констатує підприємець. 

Наразі монополіст НАК «Нафтогаз України» не дозволяє встановлювати обладнання обліку якості газу - не видає на дане обладнання технічні умови. За словами Тараса Виноградника, Івано-Франківськ повинен почати контролювати якість газу на об'єктах соціальної сфери і стати у цьому напрямку прикладом для наслідування. В першу чергу необхідно вести чіткий облік теплової енергії і добитися дозволу встановлювати прилади для оцінювання якості природного газу на котельнях, які забезпечують теплом дитячі садки, школи, лікарні.

Монтаж приладів обліку якості природного газу дозволить позбутися корупції та розкрадання у сфері газопостачання, впевнений підприємець. 

До речі, такий пристрій вже розроблено і запатентовано науковцями Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Однак, жорстка протидія з боку інших структур, за словами науковця Віталія Циха, не дозволила у 2011 році запустити випуск даного обладнання у промислових масштабах.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка