Українці будують «розумні» оазиси на сонячних панелях в Арабських Еміратах

Українське конструкторське бюро IDA розробляє автономні атмосферні генератори Smart Oasis для інноваційного парку Дубаю.

Конструкцію з живими рослинами, яка автономно видобуває воду і розливає у склянки всім бажаючим, встановили у зоні відпочинку Al Mamzar Smart Park – першому у світі розумному парку, передає ain.ua

«У країнах Близького Сходу питну воду отримують опрісненням океанської води, яке завдає шкоди екології, оскільки концентрати, що залишилися після опріснення, скидають назад в океан, - розповідає засновник компанії IDA ("Агентство інноваційних розробок") Алекс Приходько. – Ідеї інноваційного методу видобутку води тут дуже затребувані - наша з’явилася у 2016 році на виставці води у Дубаї».


Для демонстрації шейху видобутку води з атмосферного повітря українці придумали форму оазису. «Розроблена українським КБ рама складається з близько 10 000 деталей, - розповідає Алекс Приходько. - Китайську систему генерації води удосконалили, оснастивши її таймерами для запуску та точок видачі, на даху Smart Oasis встановили сонячні панелі виробництва Sun Power потужністю близько 4 кВт, самостійно розробили систему автоматичного очищення панелей від піску і пилу, автоматичний полив і вирощування рослин, а також систему прохолодного туману».

Потужності сонячних панелей вистачає, щоб генерувати не менше 20 літрів на добу і дотримуватись умов контракту, продовжує засновник IDA.

«Влітку обсяг води може сягати до 70 л на добу, а взимку падає до 17-18 літрів на добу, - розповідає Алекс Приходько. – У прикрашеній живими рослинами рамі встановлені ультразвукові розпилювачі, які розбивають потік води на дрібнодисперсні краплі і за допомогою вентиляторів видувають назовні – потрібно лише натиснути кнопку».

За словами Алекса Приходько, Smart Oasis здатна добувати 200 л води на добу, якщо встановити додаткові сонячні панелі або підключити конструкцію до розетки.

В процесі реалізації проекту собівартість установки значно зросла - з $80 000 до понад $120 000 - через необхідність мінералізації води, зауважує Алекс Приходько. «Під час першої демонстрації установки виявилося, що рівень вмісту мінералів у воді не відповідає вимозі замовника: в 5-6 разів нижче, - Зараз нам вдалося домогтися мінералізації TDS (Total Dissolved Solids) на рівні 125 мг».

Багато речей в конструкції доводилося переробляти на льоту і в стислі терміни, згадує українець.

«Приміром, спочатку конструкція повинна була бути бетонною, причому бетонні частини повинні були відливатися в Україні – на березі в ОАЕ занадто висока вологість і бетон буде застигати місяць, але оскільки часу на виливок не залишалося, довелося виготовляти її з металу, - розповідає Алекс Приходько. – Потім довелося на ходу переробляти геошурупи під кам’янистий грунт, шукати рішення для зміцнення даху, оскільки Smart Oasis має досить велику парусність, обирати місцеву рослину для прикрашання оазису – зупинили вибір на місцевому чагарнику "слонове дерево"».


Наразі у парку Al Mamzar вже працює один Smart Oasis, другий збираються побудувати до кінця лютого.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка