Українці активно відмовляються від російського газу

Українські домогосподарства встановлюють альтернативні газовим котли рекордними темпами. 

За менш ніж півтора місяця, з 9 жовтня по 19 листопада, урядовою програмою  енергозбереження, в рамках якої українці мають змогу взяти «пільговий» кредит на заміну газового котла електричним або твердопаливним, скористалося 517 домогосподарств України. Так, «Ощадбанк», який на сьогодні єдиний кредитує придбання негазових котлів, станом на 19 листопада видав «енергозберігаючих» кредитів на 10 млн. гривень. Нагадаємо, станом на  29 жовтня було видано лише 66 кредитів на 1.1 млн грн.

Незважаючи на пізній старт урядової програми, покликаної суттєво зменшити використання блакитного палива серед населення, результати виявились досить оптимістичними. Вирішальну роль зіграли наступні фактори. 

Осінь видалася на диво теплою, що дало змогу багатьом українцям скористатися державною підтримкою і перейти на значно дешевші види палива. Стимулом до інвестицій у енергозбереження домашнього господарства стало різке знецінення гривні і, як результат, намагання зберегти заощадження від інфляції. 

До того ж з першими осінніми холодами прийшло усвідомлення того факту, що газу, зважаючи на відносини з Російською Федерацією, в припуск вже не буде ніколи. Тільки підвищуючи енергоефективність, зменшуючи енергоємність української економіки можна позбутися газової залежності. Враховуючи кількість виданих «Ощадбанком» позик в рамках заміщення блакитного палива, таке розуміння найбільше демонструють жителі Київської, Львівської і Сумської областей.

На підвищення енергоефективності держава, яка на разі компенсує позичальникам до 20% тіла кредиту в межах 5 тисяч гривень, готова витратити 50 млн гривень. «Ощадбанк» кредитує придбання альтернативних котлів, які коштують в межах від 1 до 30 тисяч гривень, позика надається на три роки під 25% річних, початковий внесок становить не менше 10% вартості котла. 

В існуючих реаліях намір Кабміну докапіталізувати «Ощадбанк» на 11 млрд гривень з метою підтримки економіки і підвищення енергоефективності, дає надію, що уряд не обмежиться лише альтернативними котлами.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка