Український виробник вітряків виступає проти переходу від «зеленого» тарифу до механізму аукціонів

Перехід до "зелених" аукціонів припинить створення майданчиків відновлюваної енергетики в Україні.

Таку думку висловив співвласник ТОВ "Фурлендер Віндтехнолоджі" Максим Єфімов на енергетичному форумі "Вітер і Водень", передає Delo.ua.

"Ні в якому разі не можна переходити до аукціонів при стимулюванні проектів будівництва електростанцій на поновлюваних джерелах енергії (ВДЕ), - запевняє він. – Необхідно спрощувати та удосконалювати наявний механізм "зеленого тарифу".

Перехід до аукціонів в Німеччині загальмував розвиток ВДЕ на кілька років, наголосив Максим Єфімов.

В інших країнах тарифи для сонячних станцій із запровадженням аукціонів пішли вниз — з 25 центів за 1 кВт•год в 2010 році до 5 центів в 2016 році. Наприклад, в Мексиці тариф нових станцій опустився до 3,62 цента, а в багатій Німеччині сонячні станції будують під тариф у 8,1 цент. Це в 2-4 рази нижче, ніж українські тарифи для СЕС.

З нинішніми тарифами об’єкти ВДЕ виробляють трохи більше 1% електроенергії в Україні, а отримують сумарно понад 7% усієї виручки за електроенергію.

Паливно-енергетичний комітет Верховної Ради ініціював перегляд програми підтримки відновлюваної енергетики в Україні. Програма "зелених тарифів" завершиться в 2030 році, і депутати вважають, що настав час розробити інший механізм підтримки. У Нацкомісії, що регулює енергетику, теж впевнені, що світові тренди в "зеленій" енергетиці змінилися (наприклад, подешевшало обладнання), і Україні треба змінювати законодавство під нові реалії.

"Фурлендер Віндтехнолоджі", яка виробляє сучасні вітроенергетичні установки на краматорських підприємствах КЗТС, ЕМСС, НКМЗ, миколаївській "Еста Лтд.", з 2010 року побудувала (укомплектувавши своїм обладнанням) вітропарки "Новоазовський", "Очаківський", "Керченський", "Краснодонський" і "Лутугинський", а також "Ерейментау" (Казахстан). 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка