Український вчений запропонував унікальні технології утилізації відходів

Вчений Іван Бондаренко запропонував унікальні технології утилізації відходів.

Концепцію виходу України з екологічної кризи директор громадської організації "Регіональний центр науково-технічного розвитку" описав у книзі "Територія без відходів: інноваційний погляд", яку переселенець з Донецька представив у Харкові, передає газета День

У виданні, яке стало результатом десятирічної праці, висвітлюється виключно авторське дослідження, але в різні роки у ньому брали участь і колеги Івана Бондаренка, зокрема, вчені з Донецького національного технічного університету.

Серед запропонованих технологій - інноваційна система транспортування відходів, для роботи якої не потрібні ні паливо, ні електроенергія.

Принцип роботи енергоавтономної системи транспортування відходів II-V класу небезпеки дуже простий, запевняє винахідник.

«Відходи чи інші вантажі надходять у накопичувальну ємність і діють на поршень у циліндрі зі стисненим повітрям, витісняючи останнє у порожнину електротурбін, які генерують електроенергію у процесі всього завантаження, - пояснює Іван Бондаренко. - Після цього електроенергія передається на акумулятор і електродвигун».

При повному завантаженні ємність йде по тунелю або монорельсу до місця призначення, де автоматично розвантажується і повертається таким же шляхом. Далі процес повторюється, вага відходів генерує енергію. Як результат, чим більше відходів, тим більше енергії.

Перевага такої технології ще і в тому, що при транспортуванні відходів або інших вантажів мінімізується людський фактор, говорить Іван Бондаренко. "Це значно підвищує надійність процесу і знижує небезпеку при русі отруйних речовин територією населених пунктів, - наголошує вчений. - Також немає необхідності платити зарплату водіям сміттєвозів, можна у кілька разів скоротити штат комунальних підприємств".

Іван Бондаренко також розробив технологію утилізації небезпечних відходів. Вчений пропонує переробляти дуже токсичний фосфорний шлам у цінну промислову сировину - червоний фосфор. Свого часу фосфорний шлам не змогли утилізувати у Слов'янську, і після безлічі аварій на складах, де він зберігався, матеріал відправили на переробку у Казахстан.

У своїй книзі Іван Бондаренко також описує пристрій, який дозволяє звичайній електричній лампі працювати на теплових відходах - без розеток і батарей, та приділяє увагу виробництву мільярдів кубометрів біогазу з органічних відходів.

Іван Бондаренко виступає за деіндустріалізацію окремих районів донецької області та створення екопоселень.

«В своїй книзі я розглядаю проект сучасного екологічно ефективного населеного пункту з комплексною, всебічно розвиненою інфраструктурою, здатною забезпечити задоволення всіх потреб сучасної людини, - розповідає Іван Бондаренко. – Завдяки використанню матеріалів і ресурсів на основі впровадження екоцентричної філософії поведінки та елементарної екологічної освіти у таких поселеннях буде утворюватися у кілька разів менше рідких та твердих побутових відходів, ніж у місті».

Наразі розробки Івана Бондаренко пройшли кваліфікаційну експертизу у держпідприємстві "Український інститут промислової власності" та мають відповідні патенти, а для їх впровадження не вистачає лише грошей.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка